Home»Aktualności»Ogier Ferrari gwiazdą 37. aukcji P.S.I.

Ogier Ferrari gwiazdą 37. aukcji P.S.I.

Paul Schockemöhle i Ulli Kasselmann nie ukrywają zadowolenia z 37. edycji aukcji P.S.I., którą przyszło im zorganizować w miniony weekend. Według nich była to jedna z lepszych aukcji w historii P.S.I. – nowych właścicieli znalazło 48 koni, których łączna wartość wyniosła 16,501,000 euro!

5
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Na akcji P.S.I. żaden koń nie bierze się z przypadku. Są jednak takie, które przykuwają wzrok absolutnie wszystkich widzów – to właśnie one powodują, że cena rośnie do absurdalnie wysokiej sumy, zanim wreszcie nastąpi uderzenie młotka i wskazanie nowego właściciela konia. Gwiazdą trzydziestej siódmej aukcji P.S.I. został oldenburski ogier Ferrari (Foundation x Hotline), sprzedany za kwotę 1,5 miliona euro. Nic dziwnego – 4-letni Ferrari każdym swoim ruchem zdaje się dawać dowód na swoje predyspozycje do ujeżdżenia. Nieprzeciętna uroda, wybitni przodkowie w rodowodzie i wspaniała prezencja pod siodłem – to mieszanka, którą chce się widywać na czworobokach. Koń trafi do stajni Dressage Grand Ducal w Luksemburgu.

Drugą najwyższą cenę podczas tegorocznej aukcji również osiągnął koń ujeżdżeniowy – 4-latek Revenant (Rock Forever x Sir Donnerhall). To typ konia, który zachwyca od pierwszego wejrzenia, a po zaprezentowaniu w ruchu rozkochuje w sobie tłumy. W przypadku Revenanta, potencjalni kupcy wstrzymali oddech podczas galopów, po czym przystąpili do emocjonującej aukcji, w której ostatnie słowo należało do przedstawicieli stadniny Ammerland z Bawarii, oferujących 1,1 miliona euro.

Kupno koni poprzez licytację staje się coraz bardziej popularne. Tendencję tę zauważają organizatorzy aukcji P.S.I. i bardzo ich to cieszy – wszak w każdym roku starają się wystawić na sprzedaż prawdziwe perły ujeżdżeniowe i skokowe, które zdają się nie zawodzić powracających na aukcję klientów. Katalog wystawionych w tym roku koni oraz dodatkowe informacje na ich temat można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora.

Previous post

Odszedł Nabucco – koń Pani Trener Wandy Wąsowskiej

Next post

Lista jeźdźców zgłoszonych do Olympia Horse Show