Home»Aktualności»Ostatnie odliczanie przed MP/CDI Bajardo

Ostatnie odliczanie przed MP/CDI Bajardo

Rozpoczynamy ostateczne odliczanie do najważniejszej ujeżdżeniowej imprezy roku – Mistrzostw Polski oraz CDI Bajardo – która odbędzie się już w ten weekend. Na czworobokach pojawi się śmietanka polskiego ujeżdżenia, a także zagraniczni goście, którzy zostaną sklasyfikowani w ramach CDI.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Już w czwartek (1 września) Augustówek pod Warszawą wypełnią koniowozy i rżenie końskich sportowców. Na czworoboku treningowym pojawią się wszyscy uczestnicy zawodów. A jest ich naprawdę całe mnóstwo! Prześledziliśmy ich poczynania na czworobokach w bieżącym roku oraz niektóre starsze sukcesy.

Najmniej licznie obsadzona kategoria dzieci obejmuje zaledwie trzech jeźdźców, z czego tylko jeden jest z Polski – mowa o Karolinie Worotnik, startującej na koniu Metres I-P. Zawodniczka ta startowała w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, kończąc ją ostatecznie na miejscu 10. Jej wynik będzie liczył się do zmagań w ramach Mistrzostw Polski, natomiast w ramach CDI wystartują Eva Vavrikova (CZE; trzecia w konkursie indywidualnym ME Oliva Nova) oraz Elizaveta Samoylenko (RUS; 5 miejsce w Preliminary Test, 2 miejsce w konkursie drużynowym, 3 miejsce w konkursie indywidualnym CDI Moskwa).

Fot. Łukasz Kowalski.
Fot. Łukasz Kowalski.

W Bajardo wystartują aż dwadzieścia cztery pary juniorów i ich koni, z czego pięć będzie walczyło w klasyfikacji CDI: Stella-Marii Tamme (EST; 2 miejsce w konkursie drużynowym oraz freestyle w CDI Ruila), Alicja Trawińska (uczestniczka CDI Máriakálnok, zwyciężczyni w kategorii juniorów HPP), Zuzanna Haber (startująca w tym roku w ME w Oliva Nova, a także w CDI Brno i CDI Máriakálnok, zajmująca 2 miejsce podium w tegorocznym HPP), Klara Jędrzejczyk (piąta w HPP) oraz Anna Wojtkowska (miejsce 3 w HPP). Do klasyfikacji Mistrzostw Polski, oprócz wymienionych powyżej polskich juniorów, staną m.in. Wiktoria Hanczewska (startująca w ME Oliva Nova oraz CDI Brno, ósma w HPP), Jagoda Dąbrowska (4 miejsce w HPP) czy Małgorzata Cybulska, członkini kadry narodowej w WKKW (w HPP uplasowała się na miejscu 6).

Zuzanna Haber. Fot. Natalia Łabuzek.
Zuzanna Haber. Fot. Natalia Łabuzek.

W kategorii młodych jeźdźców wystartuje szesnaście par. O tytuł Mistrza Polski zawalczą m.in. Julia Moczak (uczestniczka ME Oliva Nova, 3 miejsce w CDIY Lipica, piąta w HPP), Tomasz Jasiński (najlepszy w Cavaliada Kołobrzeg, BM Horse Festival, uczestnik U25 Hagen), Aleksandra Lesner (2 miejsce w HPP, brylująca w niedawno rozgrywanych zawodach w Solcu Kujawskim i BM Horse Festival) i Jan Gawecki (zwycięzca w HPP, CDN-A* Wiener Neudorf, Mistrz Polski w kategorii Młody Jeździec 2015). W klasyfikację CDI wpiszą się: Tomasz Jasiński, Julia Moczak, Jan Gawecki, Mateusz Pola, Filip Kowalski, Aleksandra Lesner i Elin Gustafsson (SWE).

Tomasz Jasiński. Fot. Klaudia Zyzylewska.
Tomasz Jasiński. Fot. Klaudia Zyzylewska.

Do zawodników poniżej 25 roku życia, startujących w kategorii U25, należą: Wioletta Gubała, Mateusz Cichoń (uczestnik U25 Hagen, CDI Hagen, niezwyciężony w ostatnich ZO w Jakubowicach), Marcjanna Bronowska, Paula Mańczak (uczestniczka CDI Cappeln, CDI München, CDI Hagen), a także dwóch jeźdźców, których wyniki wliczą się również w klasyfikację CDI: Jan Gawecki i Tomasz Jasiński.

Paula Mańczak. Fot. Natalia Łabuzek.
Paula Mańczak. Fot. Natalia Łabuzek.

Najdłużej potrwa konkurs seniorów, w którym weźmie udział aż dwadzieścia osiem par! Tylko nieliczne nie zostaną uwzględnione w klasyfikacji CDI. Na czworoboku pojawią się zagraniczni jeźdźcy: Terhi Stegars (FIN; pierwsze miejsce we wszystkich konkursach rangi GP w CDI Brno, 3 miejsce w GP Special w CDI3* Deauville), Per Duvefelt (SWE; uczestnik CDI3* Lier, CDI-W Ruila), Karin Nissen (DEN; uczestniczka CDIO3* Ypäjä, CDI3* Leudelange), Inna Logutenkova (UKR; uczestniczka IO w Rio, 1 miejsce w konkursie indywidualnym CDI3* Lier), Aleksandr Kovshov (UKR; uczestnik CDI-W Lisnyky), Morgan Barbançon Mestre (ESP; uczestniczka IO w Londynie, finalistka MŚ Caen 2014), Anna Dyachenko (UKR; uczestniczka CDI-W Ruila), Dina Ellermann (EST; 2 miejsce w GP Freestyle w CDI-W Ruila), Malene Ebbesen (DEN; 3 miejsce w konkursie freestyle CDIO3* Ypäjä), Svetlana Kiseliova (UKR; 3 miejsce w GP, 4 miejsce w GP Freestyle w CDI Brno). Wśród Polaków znajdą się m.in. Przemysław Kozanowski (zwycięzca GP i GP Freestyle Lamprechsthausen, uczestnik CDI Brno, CDI Máriakálnok), Katarzyna Milczarek (uczestniczka IO w Londynie, wielokrotna medalistka MP), Gabriela Jaworska-Mazur (królowa Cavaliady, trzecia w HPP), Żaneta Skowrońska (uczestniczka CDI Brno, druga w HPP), Aleksandra Szulc (2 miejsce w GP Cappeln, 3 miejsce w GP Special Cappeln, uczestniczka CDI4* Fritzens, CDI München), Rishat Sabitov (niezwyciężony w AMP – miejsce 1 w 2014 i 2016 roku, trzeci w Cavaliada Kołobrzeg).

Na czworoboku zabraknie ubiegłorocznej Mistrzyni Polski Seniorów – Anny Łukasik.

Katarzyna Milczarek. Fot. Natalia Łabuzek.
Katarzyna Milczarek. Fot. Natalia Łabuzek.

Oprócz wymienionych wyżej konkursów zostanie również zorganizowana Mała Runda – w szranki stanie dwanaście par.

Pełną listę uczestników publikowaliśmy już wcześniej tu, zaś tutaj dostępny jest harmonogram imprezy.

Wszystkich miłośników ujeżdżenia zapraszamy do Augustówka – zapowiada się wspaniała rywalizacja!

Previous post

Propozycje Mistrzostw Województwa Pomorskiego i ZR Pegaz Reda 9-11 września

Next post

Wyniki MM, ZR, ZT Facimiech 27-28 sierpnia