Home»Aktualności»Pierwsza amazonka w Hiszpańskiej Szkole Jazdy

Pierwsza amazonka w Hiszpańskiej Szkole Jazdy

To wydarzenie zapisze się w historii Hiszpańskiej Szkoły Jazdy jako jedno z ważniejszych. Do drużyny doświadczonych jeźdźców promujących klasyczną szkołę w jej najczystszej formie dołączyła bowiem pierwsza w historii kobieta.

3
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Spanische Hofreitschule, czyli Hiszpańska Szkoła Jazdy w Wiedniu, to obowiązkowy punkt na mapie każdego jeźdźca i miłośnika koni odwiedzającego Austrię. Zwiedzający Wiedeń turyści mogą zobaczyć – oprócz specjalnych pokazów – codzienne poranne treningi. Podczas owych treningów widzowie obserwują piękno klasycznej szkoły, wspaniałą architekturę wnętrza, w którym odbywają się jazdy, eleganckie tradycyjne stroje i sprzęt jeździecki, harmonię między koniem i jeźdźcem, a od niedawna także.. z amazonką!

Hannah Zeitlhofer, młoda austriacka miłośniczka ujeżdżenia, została pierwszą w historii Hiszpańskiej Szkoły Jazdy amazonką. W 2008 roku po egzaminie wstępnym przyjęto ją do Hiszpańskiej Szkoły, gdzie zaczęła trenować pod okiem bardziej doświadczonych jeźdźców. Po pewnym czasie przepełnionym ciężką pracą i determinacją otrzymała tytuł Asystent Jeździec, by później awansować na stanowisko Jeździec. Mimo ogromnego zainteresowania mediów pozostała bardzo skromną, w pełni skupioną na swojej pracy dresażystką.

Hannah od najmłodszych lat jeździła konno i można powiedzieć, że całkowicie poświęciła pasji swoje życie. Pierwszego konia dostała od rodziców jako 9-latka. Konie towarzyszyły jej również w edukacji – studiowała bowiem Nauki Jeździeckie (Equestrian Science).

Previous post

Morgan Barbancon Mestre: kontuzjowana, ale nie słaba

Next post

El Santo wraca na czworobok