Home»Aktualności»Początek sezonu źrebiąt w Westfalii

Początek sezonu źrebiąt w Westfalii

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Dnia 25 kwietnia w Westfälisches Pferdestambuch odbyła się pierwsza w tym roku aukcja źrebiąt rasy westfalskiej, na której wystawionych zostało 27 koni. Aukcja skończyła się niezwykle satysfakcjonująco dla hodowców oraz organizatorów aukcji, ponieważ 18 z 27 oferowanych źrebiąt zmieniło właściciela, a ich średnia cena sprzedaży to 7639 euro. Ogierek Dynamic Boy był licytowany jako pierwszy i od samego początku wzbudzał niemałe zainteresowanie wśród kupujących. Po wielu ofertach został on sprzedany do Holandii za 17500 euro.

Właśnie zakończyła się pierwsza w 2022 roku aukcja internetowa źrebiąt rasy westfalskiej, podczas której wystawionych na sprzedaż było 27 koni. Już od samego początku licytacji dało się zauważyć, że największą popularnością cieszy się syn Dynamic Dream/Zack. Dynamic Boy (hodowca i wystawca: Bruno Blome, Ahaus) rozpoczął westfalski sezon aukcji internetowych z przytupem. Został sprzedany za 17500 euro i czeka go podróż do nowego domu w Holandii. To kolejny dobry potomek jego matki, w 2018 roku prezentowała ona syna Fürstenball, który na aukcji źrebiąt został sprzedany za 59000 euro.

Podsumowanie aukcji wygląda satysfakcjonująco zarówno dla hodowców, jak i organizatorów. Aż 5 z 18 sprzedanych źrebiąt czeka podróż za granicę, co świadczy o popularności aukcji i dobrej jakości wystawianych na aukcjach koni. Całkowita suma sprzedaży podczas aukcji to 137500 euro, a klienci wydali na konia średnio 7638 euro. „Początek naszego sezonu aukcyjnego źrebiąt był zadowalający. Była to pierwsza z ponad dziecięciu zaplanowanych na ten rok aukcji źrebiąt. Oprócz chęci, by osiągnąć jak najwyższe ceny, pozostajemy skupieni również na wspieraniu jak największej liczby hodowców oraz pomocy w sprzedaży ich źrebiąt” – podsumowuje kierownik Thomas Münch.

Kolejna aukcja online źrebiąt zaplanowana jest na 16 maja, a od 2 maja na stronie onlineauction.westfalenpferde.de możecie oglądać dostępne do zakupu źrebięta.

Previous post

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU – MAJ 2022

Next post

Konie westfalskie - 10 zasłużonych koni w hodowli westfalskiej