Home»Aktualności»Podsumowanie – zawodów z cyklu Pucharu Świata FEI 2017/2018 w Herning

Podsumowanie – zawodów z cyklu Pucharu Świata FEI 2017/2018 w Herning

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Pierwsze zawody cyklu Pucharu Świata FEI państw Europy Zachodniej w ujeżdżeniu za nami. Duńscy fani mają powody do radości. Zwyciężczynią zawodów została 25 letnia duńska zawodniczka Catherine Dufour na Atterupgaards Cassidy.

Po finałowym konkursie Catherine powiedziała: „Ostatni raz startowałam w Pucharze Świata  FEI dwa lata temu i zajęłam przedostatnie miejsce. Bardzo chciałam poprawić swoje rezultaty. Isabell była ciągle lepsza ode mnie, ale wczoraj mój koń był bardzo zrelaksowany i łatwy we współpracy. Podczas przejazdu w konkursie Freestyle uśmiechałam się ponieważ kiedy trenujesz w domu i w końcu przyjeżdżasz z tym na zawody to czujesz się na prawdę dobrze” powiedziała również, że nie planowała udziału w Pucharze Świata, ale jej apetyt na zwycięstwo wzrósł. Treningi z Cassidy rozpoczęła na kilka dni przed przyjazdem do Herning. Poinformowała, że Jej głównym celem jest dobro jej konia i po powrocie do domu będzie musiała zrobić plan i przedyskutować wiele kwestii ze swoim trenerem.

Warto również wspomnieć o bardzo pozytywnej ocenie organizacji zawodów i klimacie, który panował podczas ich przebiegu. Był to pierwszy raz kiedy zawody z cyklu Pucharu Świata były organizowane w Herning. Patrik Kittel, który na koniu Delaunay OLD zajął trzecie miejsce wypowiedział się na ten temat. „Publiczność w Herning była niesamowita. Bardzo wspierali wszystkich zawodników, nie tylko tych z Danii. To jest bardzo ważne, aby publiczność była częścią zawodów. Nie miałem problemów z tym, że zaczynali klaskać jeszcze przed zakończeniem przejazdu, ponieważ to sprawia, że zawody są ciekawsze, a Oni się bardziej angażują.

Wyniki z zawodów dostępne są tutaj

Następne zawody z cyklu ujeżdżeniowego Pucharu Świata ligi zachodnioeuropejskiej odbędą się w Lyon we Francji w dniach od 1 do 5 listopada 2017. Czekamy niecierpliwie ponieważ tego roczny cykl Pucharu Świata zapowiada się bardzo emocjonująco.

Previous post

Kalendarz zawodów - FEI World Cup Dressage 2017/2018 (Europa Zachodnia)

Next post

Wstępny plan godzinowy - CDI Zakrzów 27-29.10.2017