Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Propozycje»Propozycje – Sportowy Championat Koni Ujeżdżeniowych 2019, ZO-A – KJ Classic 2-4.08.2019

Propozycje – Sportowy Championat Koni Ujeżdżeniowych 2019, ZO-A – KJ Classic 2-4.08.2019

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniach od 2 do 4 sierpnia 2019 w KJ Classic w Solcu Kujawskim zostanie przeprowadzony pierwszy w historii Sportowy Championat Koni Ujeżdżeniowych. Udział w zawodach może wziąć każdy jeździec posiadający młodego konia ujeżdżeniowego. Organizatorzy wydarzenia wzorując się na krajach Europy zachodniej i panujących tam trendach postanowili przeprowadzić rywalizację młodych koni, kładąc szczególny nacisk na predyspozycje sportowe młodych koni. Oprócz doskonale znanych w Polsce kategorii koni 4, 5 oraz 6 letnich, pierwszy raz zostaną wybrane również najlepsze konie 3 letnie, 7 letnie, a także championy 8-10 letnie. Konie 3 letnie będą oceniane oceniane w pracy pod siodłem w trzech podstawowych chodach, jak również w czasie prezentacji z ręki gdzie ocenie będzie podlegać ich pokrój oraz typ. Zgodnie z tym co można zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów, prezentacja będzie odbywać się na czworoboku w grupach 3-4 koni jednocześnie. W kategorii koni 7 letnich, rywalizacja zostanie rozegrana wg. programu FEI. W kategorii koni 8-10 letnich konie będą oceniane pod względem zdolności wymaganych od przyszłych koni Grand Prix.

Konie 4,5 oraz 6 letnie, które spełniają wymogi stawiane w regulaminie MPMK w dyscyplinie ujeżdżenia będą miały możliwość równoległego uzyskania kwalifikacji do finału Mistrzostw Polski Młodych Koni. Konkursy będą oceniane przez sędziów posiadających uprawnienia międzynarodowe oraz sędziów zaproszonych z zagranicy.

Uczestnictwo w Sportowym Championacie Koni Ujeżdżeniowych nie wymaga posiadania kwalifikacji. W wydarzeniu mogą wziąć udział konie z hodowli polskiej oraz zagranicznej. Mogą to być ogiery, klacze i wałachy, a każdy z nich ma prawo do nagród finansowych.

W raz z wydarzeniem zostaną przeprowadzone równolegle zawody ogólnopolskie w ujeżdżeniu. W samym Championacie Sportowym Koni Ujeżdżeniowych organizator przewidział minimalną pulę nagród o wysokości 25000 zł.

Previous post

Lista zgłoszeń - MP/PP na kucach Sopot 28-30.06.2019

Next post

Czym jest wędzidło dla konia i jakie są rodzaje wędzideł?