Home»Aktualności»Rio: podsumowanie pierwszej części konkursu Grand Prix

Rio: podsumowanie pierwszej części konkursu Grand Prix

Skończyła się pierwsza część zmagań w Rio w ramach konkursu Grand Prix, zespołowego i indywidualnego. Była to bardzo emocjonująca rozgrywka – niosąca niespodzianki, ale i potwierdzająca pewne prognozy.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Do konkursu Grand Prix w Rio stanęło pierwsze trzydzieści koni. Ich jeźdźcami byli reprezentanci m.in. Brazylii, Szwecji, Japonii, Francji czy Danii. Najwyższy wynik równy 80,986%, deklasujący na tę chwilę konkurencję, uzyskała reprezentująca Niemcy Dorothee Schneider na koniu Showtime FRH. Tuż za nią uplasował się młody kolega z kadry, Sönke Rothenberger, który w parze z koniem Cosmo otrzymał od sędziów średnią ocen 77,329%. Trzecie miejsce zajmuje reprezentantka Wielkiej Brytanii, Fiona Bigwood, startująca na klaczy Orthilla – para ta została oceniona na 77,157%. Na czwartym miejscu jest obecnie ulubieniec Holendrów – Edward Gal z Voicem (75,271%). Pierwszą piątkę najlepszych zawodników zamyka para ze Stanów Zjednoczonych Kasey Perry-Glass i Dublet (75,229%). Byliśmy też świadkiem rezygnacji z przejazdu – holenderska amazonka Adelinde Cornelissen w trosce o dobro konia skończyła przedwcześnie swój przejazd z Parzivalem (szczegóły tutaj).

Utrzymująca się dobra passa Niemców nie jest dla jeźdźców zaskoczeniem. Team naszych zachodnich sąsiadów ma dużą szansę na medale. Czy przeszkodzą im w tym Brytyjczycy, a przede wszystkim broniąca tytułu mistrzyni Charlotte Dujardin? Wkrótce się o tym przekonamy!

Jutro na czworobok wjadą m.in. takie sławy jak Carl Hester, Kristina Bröring-Sprehe, Charlotte Dujardin, Beatriz Ferrer-Salat czy Isabel Werth. Na transmisję zapraszamy o godzinie 14:55.

Wyniki dzisiejszych przejazdów i lista startowa na jutro do wglądu tutaj.

Previous post

Pech Adelinde Cornelissen w Rio. Parzival wycofany.

Next post

Lista zgłoszeń ZO, ZR, MDŚL Strzegom 13-15 sierpnia