Home»Aktualności»Sophie Christiansen nominowana do nagrody BBC

Sophie Christiansen nominowana do nagrody BBC

Zdecydowanie 2016 rok był dobry dla Sophie Christiansen. Brytyjska zawodniczka paraujeżdżenia może pochwalić się niejednym złotym medalem i niejednym wyróżnieniem w postaci nominacji do szczególnych nagród, mających uhonorować najlepszych sportowców na świecie.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Brytyjska zawodniczka paraujeżdżenia Sophie Christiansen została nominowana do nagrody BBC – BBC Sports Personality of the Year 2016. Nominacja do tej nagrody przypadła Sophie z tytułu zdobycia trzech złotych medali podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro (w sumie zawodniczka ta zdobyła 8 złotych medali olimpijskich, jeden srebrny i jeden brązowy krążek, a skończyła zaledwie 29 lat!). Sophie nigdy wcześniej nie była nominowana do tej nagrody – pośród dresażystów nominacją tą wyróżniono tylko Charlotte Dujardin (2014).

Nie jest to jednak jedyna nominacja, jaką przyznano Sophie Christiansen w tym roku. Pretendowała również (jako jeden z czterech najlepszych jeźdźców na świecie) do FEI Award w kategorii Best Athlete.

W ubiegłym roku wspomniana brytyjska amazonka odebrała nagrodę Kobiety Przyszłości (Woman of the Future Award).

O nagrodę BBC walczyć będzie również 14 innych sportowców, w tym skoczek Nick Skelton, który przywiózł z Rio złoty medal indywidualny.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 grudnia.

Sophie Christiansen (GBR). Fot. FEI.
Sophie Christiansen (GBR). Fot. FEI.
Previous post

Katarzyna Milczarek i Dzeko powracają do startów

Next post

Anna Kierznowska zwyciężczynią w pierwszym konkursie Cavaliady