Home»Aktualności»FEI Sports Forum

FEI Sports Forum

Podsumowanie obrad FEI Sports Forum w Lozannie

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W zakończonym we wtorek w Lozannie FEI Sports Forum wzięło udział 320 osób, w tym przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, narodowych federacji jeździeckich, sponsorzy, jeźdźcy, trenerzy i dziennikarze. Na konferencji dyskutowano kilka tematów. Jednym z nich była kwestia popularyzacji sportów jeździeckich. Zaprezentowano nową kampanię promocyjną FEI „Two Hearts”, która ma skupić się na wyjątkowej relacji łączącej jeźdźców i konie, a także przedstawiono pomysły działań w mediach społecznościowych. Aby poszerzyć grono osób zainteresowanych zawodami jeździeckimi, zgłoszone zostały także propozycje zmian zasad rozgrywania konkursów na Igrzyskach Olimpijskich.

FEI Sports Forum™ 2016 Day 2 Conference room.
FEI Sports Forum™ 2016 Dzień drugi obrad

Dzięki zmniejszeniu liczebności drużyn z 4 do 3 osób, w Igrzyskach Olimpijskich mogliby brać udział przedstawiciele większej ilości państw. W naturalny sposób przyciągnęłoby to media, zwiększając chociażby zasięg transmisji telewizyjnych. W dyscyplinie ujeżdżenia postulowano modyfikację sposobu kwalifikacji w poszczególnych rozgrywkach, aby były łatwiejsze do zrozumienia przez kibiców, a w widowiskowych konkursach z programem dowolnym mogło startować więcej zawodników. Ponadto pojawiła się sugestia, aby najpierw wyłaniać medalistów indywidualnie, dopiero potem drużynowo – odwrotnie niż było na ostatnich IO. Will Connell z Amerykańskiego Związku Jeździeckiego zgłosił pomysł, by rozgrywki w ujeżdżeniu kończyć indywidualnym Grand Prix Freestyle – najpopularniejszym widowiskiem dyscypliny. Australijski Związek Jeździecki przedstawił swoje uwagi do powyższych rozwiązań, nie chcąc, aby obowiązywały one także na World Equestrian Games, wpływając negatywnie na rywalizację sportową. Australijczycy w swoim dokumencie wskazywali, że Olimpiady są raczej dla szerokiej publiczności, a WEG dla środowiska jeździeckiego. Inną ważną sprawą poruszoną na forum była edukacja m.in. sędziów i kierowników toru. Chodziło o podnoszenie jakości sędziowania, ścisłe przestrzeganie zasad FEI i wprowadzenie jednolitych standardów. Maarten van der Heijden  z Holenderskiego Związku Jeździeckiego postulował wprowadzenie dla wszystkich federacji narodowych identycznych materiałów szkoleniowych.  Zgłoszono także propozycję zniesienie limitu wieku dla osób oficjalnych na zawodach.

FEI Sports Forum™ 2016 FEI President Ingmar De Vos
FEI Sports Forum™ 2016 Prezydent FEI Ingmar De Vos

Wszystkie ustalenia z Forum wymagają jeszcze konsultacji komisji technicznej FEI. Szkice nowych zasad zostaną wysłane 15 lipca do narodowych federacji, które do 9 września będą mogły zgłosić swoje uwagi do FEI. Dokument w ostatecznym kształcie zostanie opublikowany 28 października na stronie FEI i będzie poddany głosowaniu na Walnym Zgromadzeniu w Tokio w listopadzie 2016 roku.

Previous post

Profesor ujeżdżeniowy

Next post

Listy startowe ZR, ZT, Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Głogów 10 kwietnia 2016