Home»Aktualności»Werth nie do pokonania w Stuttgart Masters

Werth nie do pokonania w Stuttgart Masters

W ciągu ostatnich kilku dni rozgrywały się zawody Stuttgart Masters. W piątek rozpoczęły się rozgrywki ujeżdżeniowe na najwyższym poziomie, w tym konkursy kwalifikacyjne do finału Pucharu Świata.

0
Shares
Pinterest Google+

Po przejazdach Isabell Werth w Stuttgart Masters chyba nikt już nie ma wątpliwości, że słusznie została nominowana do nagrody Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej w kategorii Best Athlete. Niemiecka zawodniczka w pięknym stylu zwyciężyła we wszystkich konkursach, w których brała udział.

W piątek (18 listopada) rozegrał się konkurs Grand Prix (CDI-W), w którym Isabell Werth wystartowała na złotej Weihegold. Z średnią ocen równą 84,340% (na którą złożyły się między innymi maksymalne oceny za piaff) nie dała konkurencji żadnych szans. Kristina Bröring-Sprehe, która zajęła w tym konkursie miejsce drugie, uzyskała z Desperadosem wynik 79,140%. Trzecie miejsce przypadło jednemu z reprezentantów Wielkiej Brytanii w Rio – Spencerowi Wiltonowi na koniu Super Nova II (74,980%). Pozostałe wyniki można znaleźć tu, a pod tym adresem można sprawdzić poszczególne noty.

W sobotę (19 listopada) dwukrotnie rozbrzmiały brawa dla Isabell Werth. Pierwsze – po konkursie Grand Prix (CDI4*), w którym na miejscu pierwszym uplasowała się ze swoim drugim koniem – Emilio. Para ta została oceniona na 75,580%. Tuż za nią uplasowała się inna niemiecka zawodniczka, a mianowicie Anabel Balkenhol startująca na koniu Dablino FRH (74,340%). Na trzecim miejscu znalazła się Fabienne Lütkemeier wraz z koniem Fabregaz (71,580%). Pełne wyniki tego konkursu są do wglądu tutaj, natomiast tutaj noty z arkuszy sędziowskich.

Drugie owacje Werth usłyszała po konkursie Grand Prix Kür, liczącym się do rankingu Pucharu Świata. W konkursie tym (podobnie jak poprzednim tego dnia) podium zdominowały niemieckie zawodniczki. Isabell na czworoboku pojawiła się w parze z Weihegold, z którą ostatecznie uzyskała 89,418% (z czego nie mniej niż 82,250% za część techniczną i nie mniej niż 92,860% za część artystyczną). Drugie miejsce przypadło Kristinie Bröring-Sprehe & Desperadosowi (86,306%), trzecie natomiast Fabienne Lütkemeier wraz z koniem D’Agostino FRH (78,886%). Więcej o tych oraz pozostałych wynikach można znaleźć tutaj.

Stuttgart - German Masters 2016 - Kristina Sprehe (GER) & Desperados. Fot. Stefan Lafrentz/FEI.
Stuttgart – German Masters 2016 – Kristina Sprehe (GER) & Desperados. Fot. Stefan Lafrentz/FEI.
Stuttgart - German Masters 2016 - Fabienne Lütkemeier (GER) & D´Agostino. Fot. Stefan Lafrentz/FEI.
Stuttgart – German Masters 2016 – Fabienne Lütkemeier (GER) & D´Agostino. Fot. Stefan Lafrentz/FEI.

Dzisiaj na podium nie mogło zabraknąć bohaterki Stuttgart Masters. W konkursie Grand Prix Special (CDI4*) para Isabell Werth & Emilio uzyskała wynik równy 80,000%. Dwa pozostałe miejsca na podium również zajęły Niemki – Anabel Balkenhol na Dablino FRH (76,431%) oraz Fabienne Lutkemeier na koniu Fabregaz (74,020%). Szczegóły wyników tego konkursu można sprawdzić pod tym adresem.

Previous post

Charlotte Dujardin nominowana do nagrody Action Woman

Next post

Propozycje HZR, HZT Partynice 10 grudnia