Home»Aktualności»Westfalia: Pomyśl o jutrze już dziś!

Westfalia: Pomyśl o jutrze już dziś!

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Mimo, że sezon wyźrebień się kończy, to aukcyjna karuzela w Westfalii dalej się kręci! Na ubiegłej aukcji źrebiąt wystawiono aż 36 koni, z czego ponad 2/3 znalazło nowego właściciela. Średnia cena za źrebię zakupione podczas tej edycji aukcji wyniosła 8 315 euro.

Top price of the dressage foals: Be my Passion NET by Benicio
Photo credit: Reckimedia

Aukcje zdecydowanie zdominował Be my Passion NET (hodowca: ZG Nettebrock, Drensteinfurt, wystawca: Heidi Nettebrock, Drensteinfurt), jest to syn St.Pr.St. Schokoletta can dance po Sir Donnerhall I. Ta kasztanowata piękność zmieniła właściciela za 17 000 euro. Najpopularniejszą klaczą podczas aukcji okazała się córka Doniera – Delaya (hodowca i wystawca: Falk Schubert Billerbeck). Jej matka to nie kto inna jak pełna siostra sławnego ogiera Franziskus. Ogier ten zasilił stawkę niemieckiej drużyny, która wzięła udział w Mistrzostwach Świata w Herning. Kupcy z Niemiec zaoferowali za tę klaczkę 14 500 euro.

Na aukcji pojawiły się również źrebięta skokowe. Estorienta (hodowca i wystawca: Karin Haber, Switzerland) to córka Verb.Pr.St. Castorienta po Cornet Obolensky wystąpiłą na aukcji pod numerem 3. Klaczka została sprzedana a 13 000 euro klientom z Polski.

Ponownie powtórzył się międzynarodowy sukces westfalskich źrebiąt. Konie były licytowane przez klientów z całego świata, by finalnie 5 z nich opuściło granicę Niemiec. 23 z 36 oferowanych śrebiąt zostało sprzedanych za średnią cenę 8 315 euro, a 5 z nich przebiło granicę 10 000 euro. Łączny zysk tej aukcji to 191 250 euro.

Previous post

MP-A 2022: Skowrońska na prowadzeniu

Next post

MPMK 2022: Program zawodów