Home»Aktualności»Westfalia nie zwalnia tempa

Westfalia nie zwalnia tempa

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Czempionaty, dwie aukcje OnLive i bardzo dobre wyniki sprzedażowe – to wszystko wydarzyło się w weekend.

Czempionat koni 5-letnich

W teście koni ujeżdżeniowych o tytuł mistrza ubiegało się 36 par. Zwyciężył faworyt konkursu – Unico, którego dosiadał Lars Schulze Sutthoff. Jest to syn Fürst Jazz/Rock Forever NRW, a właścicielem konia jest Sportpferde Schulze Sutthoff. Unico dostał bardzo dobre noty od sędziów (9,0 z kłus i przepuszczalność; 8,5 za wrażenie ogólne; 8,0 za stęp i galop; 8,5 wynik końcowy), którzy jednogłośnie stwierdzili, że koń ten prezentuje się rewelacyjnie, a na czworoboku zachowuje się jak wyjadacz. Wynik ten zagwarantował parze kwalifikację do Bundeschampionat.

Photo credit: Westfälisches Pferdestammbuch

 

Photo credit: Westfälisches Pferdestammbuch

Aukcja źrebiąt skokowych OnLive

Na tej edycji aukcji wstawiono na sprzedaż 31 źrebiąt, a 25 (6 online, 19 „na żywo“) z nich zmieniło właściciela za średnią cenę 10 600 euro. Najwyższą ceną zaoferowano za syna Chacco Blue – Chcacco’s Star. Został on sprzedany za 43 000 euro. Najdroższą klaczą tej aukcji została Comlesta V, za którą zaoferowano 12 000 euro. Łączny zysk z tej aukcji to 265 000 euro, a świetną wiadomością jest to, że aż 9 źrebiąt przebiło pułap 10 000 euro.

(Photo credit: Reckimedia)
BU: Price top son of Chacco-Blue changed hands for 43,000 Euros

Aukcja źrebiąt ujeżdżeniowych OnLive

Podczas aukcji OnLive organizowanej przez Westfälisches Pferdestambuch wystawiono 77 źrebiąt ujeżdżeniowych, z czego 65 (15 online, 50 „na żywo”) zmieniło właściciela za średnią kwotę 13 688 euro. Najwięcej, bo aż 85 000 euro zapłacono za klaczkę Glamourös (Glamourdale/San Amour I), ci sami klienci zakupili również Bon Totilas (Bon Vivaldi NRW/Totilas) za 17 500 euro. Najdrożej sprzedanym ogierkiem okazał się być Total Dance (Total Diamond PS/For Dance), który wykazał się bardzo dobrej jakości ruchem. Klienci długo zabiegali o tego konia, który finalnie został sprzedany za 44 500 euro. Za kuca podczas tej edycji trzeba było zapłacić średnio 6583 euro, a najdroższym kucem podczas tej edycji okazał się być Noonlight (Neverland WE/Der Classicer). Klienci zaoferowali za niego 10 000 euro. Niemal połowa źrebiąt została sprzedana za ponad 10 000 euro (w tym 4 za ponad 40 000 euro), a łączny zysk z tej aukcji, to 889 750 euro.

(Photo credit: Reckimedia)

 

(Photo credit: Reckimedia)

Ocena kucy w Westfalii

W Westfalii komisja złożona z prezesa Thomasa Müncha, reprezentantów rasy Michaela Reckera i Reinharda Cramera oraz kierownika hodowli Katrin Tosberg oceniła 32 klacze w celu wyłonienia najlepszych kucy 3 i 4-letnich. W czempionacie wybrano klacze Cascada Rose (Cosmopolitan D NRW/Casino Royale K WE) oraz Vancedora (Vincenzo SH/Capri Moon).

Vancedora
(Photo credit: Reckimedia)
Cacscada Rose Photo credit: Reckimedia)
Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: W jakim celu stosuje się kalosze dla koni?

Next post

Odszedł mistrz olimpijski Satchmo