Home»Aktualności»World Equestrian Games 2018 w Tryon

World Equestrian Games 2018 w Tryon

World Equestrian Games 2018 przypadają na 10-23 września tegoż roku. Jesteście ciekawi, w jakim ośrodku rozegrają się te prestiżowe zawody?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Organizacją World Equestrian Games 2018 zajmie się Tryon International Equestrian Centre. Jest to niesamowity ośrodek położony w Północnej Karolinie, USA. Odbywają się w nim zawody skokowe, konkursy WKKW oraz oczywiście rozgrywki ujeżdżeniowe.

World Equestrian Games planowano pierwotnie na 12-26 sierpnia. Jednak kiedy Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała organizację ośrodkowi Tryon, władze postanowiły przenieść również datę rozpoczęcia. Decyzja ta była podyktowana przede wszystkim warunkom klimatycznym, które bardziej sprzyjają koniom we wrześniu.

World Equestrian Games to ogromne przedsięwzięcie, więc Tryon Equestrian Partners nie szczędzili środków na rozwój infrastruktury. Inwestycja opiewająca na ponad 125 milionów dolarów obejmuje aż 1500 akrów! Ośrodek rozciągający się u podnóża Blue Ridge Mountains mieści 1200 boksów, 12 aren konkursowych, oświetloną arenę przeznaczoną do konkursów międzynarodowych, mieszczącą aż 6000 widzów na trybunach, nie licząc oczywiście licznych stref dla VIPów. Oprócz tego na terenie kompleksu znajduje się hala z miejscami dla 5000 widzów, a także hipodrom przystosowany do próby terenowej w ramach WKKW i powożenia.

Marc Bellissimo, manager Tryon Equestrian Partners uważa, że organizacja World Equestrian Games to bardzo trudne wyzwanie. Zapewnia jednak, że oprócz niezbędnej infrastruktury na czas WEG Tryon wspierać będzie niezliczona rzesza pracowników oraz sponsorów.

Przyglądamy się zdjęciom ośrodka i musimy przyznać – nie możemy się już doczekać!

Źródło: tryon.coth.com.
Źródło: tryon.coth.com.
Źródło: tryon.coth.com.
Źródło: tryon.coth.com.
Źródło: tryon.coth.com.
Źródło: tryon.coth.com.

Previous post

Guardian S - nowy koń w stajni Anky Van Grunsven

Next post

Listy startowe piątek CDI Zakrzów