Home»Aktualności»Guardian S – nowy koń w stajni Anky Van Grunsven

Guardian S – nowy koń w stajni Anky Van Grunsven

Tegoroczna jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Tym razem oczy świata skierowane są ku ujeżdżeniowemu ośrodkowi - Anky Education Center – w którym od 1 listopada zamieszkał nowy, interesujący koń.

15
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jedno z najsłynniejszych małżeństw ujeżdżeniowego świata: utytułowana dresażystka Anky van Grunsven i niegdysiejszy trener kadry holenderskiej Sjef Janssen, po kilku dniach testów, nabyli 50% udziałów własnościowych gniadego ogiera KWPN – Guardian S.

Jak wypowiadał się Sjef w wywiadach, duże wrażenie zrobił na nim bardzo dobry charakter konia i jego niezwykła elastyczność w podejściu do proponowanych ćwiczeń, co świadczy o dużej inteligencji. „Jego chody i charakter są bardzo dobre, co utwierdza nas w przekonaniu odnośnie do jego przyszłych możliwości” – powiedział magazynowi De Paardenkrant.

Obecnie pięcioletni Guardian, po Bodyguard od Amadin S (Trento B x Juventus x Michelangelo), został wyhodowany przez Holendra Petera van de Sandego i to do niego należy druga połowa udziałów. Ogier uzyskał licencję w 2014 roku, kończąc Zakład Treningowy na drugim miejscu w swojej grupie wiekowej z wynikiem 84,5 punkta.

Jako czterolatka można go było oglądać w KWPN Stallion Show pod zawodniczką Kim Koolen. Para przygotowywała się do wspólnego występu w Mistrzostwach Świata Młodych Koni; mimo sporych oczekiwań i początkowej dobrej passy nie udało im się wystartować w finale w Ermelo. Bezpośrednio po tym, konia zaczęła dosiadać Kirsten Brouwer.

Ten stan utrzymuje się do tej pory – mimo częściowej sprzedaży zawodniczka dalej będzie pracować z Guardianem S i zaprezentuje go zimą na KWPN Stallion Competition. Anky van Grunsven jak dotąd nie zabrała głosu odnośnie do swojego ewentualnego powrotu na międzynarodowe czworoboki. Ostatni raz mieliśmy okazję ją oglądać w 2012 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Previous post

Wyniki - MO, ZR, ZT DRZONKÓW 29-30 PAŹDZIERNIKA

Next post

World Equestrian Games 2018 w Tryon