Home»Aktualności»Kalendarz zawodów»Propozycje»Wrześniowe „Czworoboki okiem sędziego”

Wrześniowe „Czworoboki okiem sędziego”

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Stajnia „Apollo” w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić na kolejną już edycję „Czworoboków okiem sędziego”.

Przejazdy oceniać będzie Leszek Mazurkiewicz – sędzia ujeżdżenia PZJ z doświadczeniem w sędziowaniu zawodów ogólnopolskich do klasy Grand Prix i Grand Prix Freestyle włącznie. Instruktor sportu ?jeździectwo, Licencjonowany Szkoleniowiec PZJ.

Każdy z uczestników wybiera dowolny program klas L-CC, w którym chce sprawdzić siebie i swojego wierzchowca. Istnieje możliwość konsultacji programów wyższych klas, jak również programów dowolnych z muzyką.

Każdy uczestnik otrzymuje: arkusz sędziowski z ocenami i uwagami. Przejazdy będą głośno komentowane na bieżąco: ruch po ruchu.

Czas przeznaczony na każdą parę to 30 minut ? w tym przejazd 1-2 programów – ocena + komentarz. Następnie praca nad wybranymi ćwiczeniami celem korekty i poprawy wykonania. Istnieje możliwość przedłużenia czasu poświęconego danej parze do 60 minut.

CEL KONSULTACJI:

? Pokazanie drogi, jaką powinna podążać para koń-jeździec, by uzyskiwać coraz lepsze wyniki na czworobokach ? skala szkoleniowa
? Zwrócenie uwagi na to, co sędzia ?chce zobaczyć? by postawić wysoką ocenę
? Wytłumaczenie języka i sformułowań używanych przez sędziów ? celem ich zrozumienia i wpłynięcia na codzienną pracę z koniem
? Praca nad choreografią, stopniem trudności oraz interpretacją muzyki w programach dowolnych

 

Previous post

2014.08.31 MMłp, ZR-A Facimiech

Next post

Natalia Organista