Home»Aktualności»Zarząd PZJ przyjmuje Regulamin OOM 2016

Zarząd PZJ przyjmuje Regulamin OOM 2016

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego, po zaopiniowaniu przez Kolegium Sędziów, przyjął Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, rozgrywana w konkurencjach skoków przez przeszkody, ujeżdżeniu i WKKW, skierowana jest do zawodników w wieku 12 – 15 lat. W każdej z konkurencji zawodnicy mają prawo startować w dwóch kategoriach: koni i kuców.

Pierwszym etapem OOM 2016 są eliminacje, odbywające się w czterech regionach, obejmujących wszystkie województwa. W eliminacjach, których koordynatorami są Wojewódzkie Związki Jeździeckie, zawodnicy startują w ramach eliminacji w danym województwie, reprezentując swój klub lub – w przypadku zawodników bez przynależności klubowej – zgodnie ze swoim miejscem zameldowania.

Łącznie z eliminacji wyłonionych zostanie 135 par (35 par ujeżdżenia, 70 par skoków przez przeszkody i 30 par z WKKW), które wystartują w drugim etapie – Finale.

Drugim etapem są rozgrywki finałowe OOM 2016, które odbędą się w Strzegomiu 16-17 lipca 2016r. (finał OOM w konkurencji ujeżdżenia).

Previous post

Listy zgłoszeń CDI München

Next post

Kristina Sprehe na drodze do RIO