Home»Aktualności»Ujeżdżenie na Cavaliadzie: kogo zobaczymy?

Ujeżdżenie na Cavaliadzie: kogo zobaczymy?

Wielkimi krokami zbliża się nowa odsłona Cavaliady. Tym razem organizatorzy dotarli aż do Kołobrzegu, gdzie przygotowują zawody rodem ze słonecznej Florydy.

1
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Morze od zawsze przyciągało tłumy, zwłaszcza w czasie wakacji. Tym razem nie będziemy musieli porzucać widoku koni na rzecz wyjazdu nad Bałtyk – można mieć przecież jedno i drugie.

W dniach 7 – 10 lipca w Kołobrzegu odbędą się międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada Summer Jumping. Organizatorzy spodziewają się udziału nawet stu czołowych amazonek i jeźdźców pochodzących z całej Europy. Zawodnicy będą walczyli w konkurencjach skoków przez przeszkody, dresażu i powożenia. W ramach wydarzenia rozegranych zostanie dziewiętnaście konkursów, w których pula nagród finansowych wyniesie ponad 300 000 PLN. Zawody Cavaliada Summer Jumping odbędą się pod gołym niebem, w wyjątkowej scenerii, na plaży w Kołobrzegu. Arena zmagań sportowych jeźdźców i amazonek, po raz pierwszy w Europie będzie usytuowana na piasku, przy brzegu morza. To czyni ten projekt porównywalnym jedynie do prestiżowych zawodów odbywających się w Miami na Florydzie – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliada Summer Jumping. Wydarzenie jest realizowane w nawiązaniu do halowych zawodów Cavaliada Tour, odbywających się w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, jedynego cyklu jeździeckiego w tej części Europy oficjalnie zatwierdzonego przez Międzynarodową Federację Jeździecką, nagrodzonego Honorowym Wyróżnieniem Teraz Polska. W programie znajdą się także konkursy powożenia i ujeżdżenia. Obok zmagań sportowych w programie wydarzenia znajdą się również pokazy i animacje dla najmłodszych. Uzupełnieniem Cavaliada Summer Jumping będzie kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Nas jako fanów dresażu najbardziej interesują oczywiście rozgrywane w ramach Cavaliady zawody CDN. Zanim jednak udamy się na trybuny, pora na ostatnie przed wakacjami zadanie domowe – dowiedzieć się czegoś o zgłoszonych zawodnikach.

Bez tytułu

Izabela Dyrek wystartuje na koniu Kolibri’s As. Aby dostać się na zawody, zawodniczka ta przemierzy całą Polskę – reprezentuje bowiem Karkonoski Klub Jeździecki. Na co dzień amazonkę można spotkać w Stajni Sportowej Dyrek w Łomnicy. Do najważniejszych sukcesów pary należą: zwycięstwo w konkursie Business Class podczas rozgrywania Ligi Polski Południowej (2008 rok), II miejsce w Halowym Pucharze Polski Południowej, kategoria seniorów (2009 rok), IV miejsce w kategorii Open w Halowych Mistrzostwach Śląska (2009 rok), I miejsce w kategorii seniorów w Mistrzostwach Dolnego Śląska (2009 rok), trzecie miejsce w Małej Rundzie w CDI3* w Radzionkowie (2013 rok). Izabela Dyrek startowała już wcześniej w Cavaliadzie – można ją było oglądać w lutym tego roku w Warszawie czy też w Poznaniu w roku ubiegłym.

Fot. Łukasz Kowalski.
Izabela Dyrek. Fot. Łukasz Kowalski.

Aleksandra Matkiewicz w konkursach Cavaliady weźmie udział wraz z koniem World Magic GB. Pomiędzy startami i treningami na swoich koniach amazonka zajmuje się również treningiem Michaliny Terleckiej, która pod okiem Aleksandry trafiła do Kadry Narodowej. Aleksandra Matkiewicz startuje jako członek klubu OSK Michalscy Trzebnica.

Aleksandra Matkiewicz. Fot. Natalia Łabuzek.
Aleksandra Matkiewicz. Fot. Natalia Łabuzek.

Rishat Sabitov zaprezentuje się na koniu Azzaro. Rishat startuje zazwyczaj z ramienia Klubu Jeździeckiego Janowice, choć czasem porzuca klubowe barwy, by reprezentować swoją uczelnię. I tak w 2014 roku jako jeździec Kolegium Nauczycielskiego Zgierz uzyskał pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. Rok temu, choć na innym koniu, jeździec również zajął miejsce na podium (trzecia lokata na koniu Dior). Reprezentował wówczas sekcję Uniwersytetu Łódzkiego. Tego roku również stanął w szranki jako reprezentant UŁ i razem z koniem Azzaro wywalczył pierwsze miejsce.

Rishat Sabitov. Fot. Łukasz Kowalski.
Rishat Sabitov. Fot. Łukasz Kowalski.

Tomasz Jasiński w Kołobrzegu wystartuje na koniu Teo. Lista sukcesów tej pary jest długa. Spośród osiągnięć tego młodego jeźdźca należy wyróżnić start w rozgrywanych kilka tygodni temu Mistrzostwach Europy U25 (wyniki powyżej 65%). Na koncie Tomasza są liczne starty w zawodach międzynarodowych, m. in. CDI Hagen (2015 rok), Mistrzostwa Europy Vidauban (2015 rok). Podobnie jak Izabela Dyrek, Tomasz Jasiński wziął udział w Cavaliadzie organizowanej w lutym w Warszawie. W programie międzynarodowym Św. Jerzego zdobył 3 miejsce (na koniu Don Corleone). Razem z Don Corleone w Cavaliadzie startował też w 2015 roku. W ramach rozgrywek Cavaliady Tomasz startował też jako skoczek.

Tomasz Jasiński. Fot. Thomas Hellmann.
Tomasz Jasiński. Fot. Thomas Hellmann.

Gabriela Jaworska-Mazur weźmie udział w Cavaliadzie na grzbiecie konia Germany. Sama amazonka jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Doświadczenie zdobywała za sprawą startów w Halowym Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Europy. Tegoroczny start w Halowym Pucharze Polski dał zawodniczce i koniowi Germany trzecie miejsce. Startując na koniu Zimba, Gabriela Jaworska-Mazur stała się przebojem Cavaliady, zyskując tym samym przydomek „Królowej”. W 2015 roku wygrała konkurs CC-7 Freestyle z wynikiem 70,875%. W lutym tego roku, z wynikami powyżej 68% wygrała wszystkie trzy konkursy Cavaliady.

_N7A4835-47
Gabriela Jaworska-Mazur na koniu Germany fot. Paula Maciak

Katarzyna Milczarek to zdecydowanie najbardziej doświadczona zawodniczka ujeżdżenia jaka pojawi się w Kołobrzegu. W 2012 roku wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, ma również w karierze start na Mistrzostwach Świata, Europy oraz kilkukrotny start w finale Pucharu Świata. Do Kołobrzegu zabierze ze sobą podstawowego konia Dżeko, z którym zaczęła wpisywać się w rankingi FEI w 2013 roku. Para ma za sobą starty m. in. w Brnie, Hagen, Hamburgu, Roosendaal. W przeszłości startowała w Cavaliadzie na Ekwadorze – w 2012 roku w wyścigu do pierwszego miejsca wyprzedziła m. in. Michała Rapcewicza czy Switłanę Łojkę (Białoruś).

2013_09_15%20-%201307
Katarzyna Milczarek na Ekwadorze fot. Łukasz Kowalski

Na konkursy ujeżdżeniowe zapraszamy w piątek o godzinie 12:00 – Grand Prix – oraz w niedzielę o godzinie 11:00 – Grand Prix Freestyle.

13578462_1111273718931746_1227810349_n 13578474_1111273688931749_1190596453_n 13618016_1111273685598416_1331309692_n

Previous post

Galeria CDN Bajardo Łukasz Kowalski

Next post

Zmagania Polaków w Cappeln