Home»Aktualności»Cornelissen bez głównego sponsora

Cornelissen bez głównego sponsora

Po siedmiu latach wspomagania finansowego Adelinde Cornelissen, Herbert Jerich kończy sponsorowanie wspomnianej holenderskiej amazonki.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Główny koń Adelinde CornelissenParzival – niebawem odejdzie na emeryturę. Wraz z jego odejściem od sportu Cornelissen straci swojego głównego sponsora. Herbert Jerich ogłosił, że nie będzie dłużej finansował startów Holenderki.

Jerich jest austriackim biznesmenem zajmującym się transportem i logistyką na dużą skalę. Pojawił się w życiu Cornelissen w 2009 roku. Był to krytyczny moment w karierze pary Adelinde-Parzival, bowiem Henk Koers, współwłaściciel konia, podjął decyzję o sprzedaży swoich udziałów. Z odsieczą przyszedł wspomniany Jerich i pomógł Adelinde w wykupieniu Parzivala.

Start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio miał być dla Parzivala pożegnaniem i doskonałym zwieńczeniem udanej kariery sportowej. Niestety w trakcie konkursu Grand Prix Cornelissen była zmuszona przerwać przejazd z powodu objawów ukąszenia Parzivala przez owada, o czym pisaliśmy tutaj. Planowane pożegnanie nie doszło więc do skutku – Cornelissen wciąż zastanawia się, jak może to zrobić, by należycie uhonorować swojego wierzchowca.

Bez wątpienia Parzival jest wyjątkowym dla Jericha koniem. Decyzja biznesmena jest zapewne ściśle związana z emeryturą kasztanowatego wałacha. Nie jest jednak powiedziane, że Herbert Jerich całkowicie zrywa współpracę z Adelinde, która wciąż zajmuje się treningiem 5-letniego ogiera Goodman (po Jazz), również należącego do Jericha.

Previous post

Koniec współpracy Beatrice Buchwald z Isabell Werth

Next post

Lista zgłoszeń CDI Zakrzów 4-6 listopada