Home»Lifestyle»Wywiady»Czas na młodych! – wywiad z Tają Zoll oraz… jej Rodzicami!

Czas na młodych! – wywiad z Tają Zoll oraz… jej Rodzicami!

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Taja Zoll – 12 letnia zawodniczka ujeżdżenia, startująca w barwach RIO GRANDE Krosinko. W sezonie 2019 pod okiem trenerki Pani Marty Wiśniewskiej osiągnęła znakomite wyniki – złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski w kat. Dzieci w Radzionkowie oraz CDICh w Zakrzowie. Taja oraz jej Rodzice zgodzili się odpowiedzieć na kilka naszych pytań

Dressage.pl: Taja miałaś rewelacyjne wyniki na CDI Zakrzów, każdego dnia I miejsce i ok 70%, gratulujemy! Chyba jesteś z siebie bardzo dumna?

Taja Zoll: Jestem raczej szczęśliwa niż dumna. To był mój debiut na zawodach międzynarodowych i zawsze zwycięstwo na początek to miła niespodzianka i dodatkowa motywacja.

Dressage.pl: Jakie więc plany na przyszły sezon?

Taja Zoll: Przyszły sezon hmmmm…. Na pewno HPP, OOM, MP i chciała bym także spróbować kolejny raz wystartować na zawodach międzynarodowych.

Dressage.pl: Jak udaje Ci się połączyć szkołę z treningami i zawodami?

Taja Zoll: Oj to ciężki temat (śmiech) Ze względu na częste wyjazdy na zawody, które wiążą się zawsze z kilkudniową nieobecnością w szkole staram się nie opuszczać żadnych pozostałych dni-czyli nie chorować? Najważniejsze dla mnie to jak najwięcej wynieść z lekcji. Wtedy nie muszę, aż tak dużo uczyć się w domu, a czas ten poświęcam na dojazdy do stajni i treningi.

Dressage.pl: Masz jakieś pasje poza końmi?

Taja Zoll: Nie mam już niestety czasu na rozwijanie innych pasji☹️ Kiedyś grałam dużo w tenisa, jednak konie zwyciężyły i rakieta leży teraz w szafie-rzadko mam okazję jej użyć.

Dressage.pl: Twój idol w jeździectwie ?

Taja Zoll: Charlotte Dujardin i Valegro

Dressage.pl: Co lubisz robić w wolnym czasie?

Taja Zoll: W wolnym czasie uwielbiam bawić się i zajmować resztą moich zwierząt-psami, kotami i moim ukochanym pierwszym koniem-kucykiem Ksantią ?

Dressage.pl: Kto należy do ekipy Taja Zoll Dressage ? Komu zawdzięczasz swoje sukcesy? 

Taja Zoll: Rozumiem, że poza trenerem Panią Martą Wiśniewską czy tak?

Oczywiście Mama-mój kierowca,” psycholog”, najlepszy luzak na świecie☺️i Tata, który, kiedy tylko może też towarzyszy nam na zawodach.

Sukcesy-myślę, że każdy z moich najbliższych ma w nich swój udział, ale największą role oczywiście odgrywa świetny trener Pani Marta Wiśniewska i wspaniała Blacky, która jest niesamowitym koniem?❤️

Taja dziękujemy za wywiad – jesteś bardzo mądrą młodą amazonką – trzymamy kciuki za dalszy rozwój i sukcesy. Cieszymy się, że Twoi Rodzice zgodzili się odpowiedzieć na kilka pytań, zatem zaczynamy:

Dressage.pl: Kto zaszczepił w Taji pasję do jeździectwa?

Mama Taji: Miłość do koni i do innych zwierząt oraz pasję do jeździectwa Taja „wyssała z mlekiem matki”. W moim życiu konie były zawszę obecne, a w domu, odkąd pamiętam było i nadal jest mnóstwo różnych zwierzaków-w większości przygarniętych. Bardzo je kochamy❤️

Dressage.pl: Jakie emocje towarzyszą Państwu na przejeździe Córki? 

Państwo Zoll: Emocje niesamowite-na pewno większe niż gdybyśmy sami mieli startować.

Dressage.pl: Jak Państwo godzą życie zawodowe/rodzinne z pasja Córki, która wiąże się z częstymi wyjazdami na zawody?

 Państwo Zoll: Trudno jest to wszystko pogodzić, ale staramy się. Tak naprawdę, od kiedy Taja zaczęła jeździć sportowo to całe nasze życie „kręci się” wokół jej planów startowych i treningów-to my staramy się dopasować.

Dressage.pl: Kto na zawodach zajmuje się końmi? Państwo wkraczają w role luzaka, czy jednak Taja robi wszystko przy koniach?

Państwo Zoll: Na zawodach rolę luzaka pełni Mama a kierowcą całej” karawany” jest Tata. ?

Jeszcze raz dziękujemy za możliwość przeprowadzenia z Państwem wywiadu – było nam niezmiernie miło.

 

zdjęcia: z archiwum Taji Zoll

Autor: Łukasz Kowalski, Julia Świętochowska

Previous post

Galeria zdjęć - Cavaliada Poznań 2019

Next post

Zaczęło się od hucuła, a co było dalej? - wywiad z Marcinem Kuralem