Home»Aktualności»De Niro najlepszym ogierem według Rankingu WBFSH

De Niro najlepszym ogierem według Rankingu WBFSH

Znamy wyniki tegorocznego rankingu ogierów opublikowanego przez Rolex i World Breeding Federation for Sport Horses (Światowa Federacja Hodowców Koni Sportowych). Rokrocznie zestawienie to ogłaszane jest w pierwszym tygodniu listopada i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych. Najlepszym ogierem ujeżdżeniowym ogłoszony został De Niro.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Znamy wyniki tegorocznego rankingu ogierów opublikowanego przez Rolex i World Breeding Federation for Sport Horses (Światowa Federacja Hodowców Koni Sportowych). Rokrocznie zestawienie to ogłaszane jest w pierwszym tygodniu listopada i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych. Najlepszym ogierem ujeżdżeniowym ogłoszony został De Niro.

Od 1994 roku WBFSH jest jedyną na świecie organizacją, która zrzesza wszystkie księgi stadne koni sportowych. Dlatego też klasyfikacja Top 10 budzi tak wielkie emocje wśród miłośników koni najwyższej klasy, hodowców, właścicieli i zawodników.

Ranking został utworzony oddzielnie dla koni startujących w skokach, WKKW i ujeżdżeniu. Które ogiery spośród tych dresażowych znalazły się na liście?

Na pierwszym miejscu zaskoczeń nie było – ponownie pozycję lidera zajął kary, hanowerski De Niro (Donnerhall x Akzent II), mający wiele osiągnięć na arenie międzynarodowej na poziomie klasy Grand Prix, m.in. zwycięstwa w GP i GP Special w Saumur i Berlinie. Wśród jego potomków znaleźć można ponad 70 ogierów, które uzyskały licencje. De Niro pozostawił po sobie takie konie jak: Dablino – zdobywca brązowego medalu drużynowo pod Anabel Balkenhol na mistrzostwach świata w Kentucky; Desperados – mistrz Europy z Herning, mistrz z WEG rozgrywanych w Normandii, wicemistrz Europy z Akwizgranu; Delgado – zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Akwizgranie.

Jak prezentuje się dalsza część rankingu? Na drugim miejscu jak w ubiegłym roku uplasował się trakeński Gribaldi (Kostolany x Ibikus), a zaraz za nim Sandro Hit (Sandro Song x Ramino), który z czwartej wskoczył na trzecią pozycję. Z ciekawszych przetasowań, Rubin Royal, przesunął się aż o cztery oczka i znalazł się tuż za podium, a Don Schuffro, który wcześniej był w ogóle poza czołową dziesiątką wylądował na miejscu dziewiątym.

Tegoroczne Top 10:

1 DE NIRO

2 GRIBALDI

3 SANDRO HIT

4 RUBIN-ROYAL

5 JAZZ

6 MICHELLINO

7 FLORESTAN I

8 NEGRO

9 DON SCHUFRO

10 DIAMOND HIT

Klasyfikacja stu najlepszych ujeżdżeniowych ogierów dostępna jest TUTAJ

Previous post

Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu okiem Karoliny Karwowskiej

Next post

Wypadek Diany van de Bovenkamp