Home»Aktualności»Ermelo 2022: Mistrzostwa Świata Młodych Koni Ujeżdżeniowych

Ermelo 2022: Mistrzostwa Świata Młodych Koni Ujeżdżeniowych

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Longines FEI WBFSH Mistrzostwa Świata Młodych Koni Ujeżdżeniowych

Na początku września do Ermelo przyjadą najlepsze młode konie ujeżdżeniowe, by zawalczyć o mistrzostwo świata. Od 8 do 11 września trwać będą rozgrywki, które wyłonią najlepsze konie w kategoriach koni 5cio, 6cio i 7mio letnich. Dodatkowo w programie zawodów znalazło się miejsce na konkursy dla koni 4 letnich, jak i zawody Grand Prix.

Ostatnie Mistrzostwa Świata w Herning potwierdziły, że w karierze młodych koni ujeżdżeniowych znaczącą rolę odgrywają konkursy kwalifikacyjne. Potwierdziły to występy koni Glamourdale i Hermès. Widzownie mogli cieszyć się widokiem doskonałej harmonii i porozumienia. Zarówno w konkursach zwykłych, jak i w programie do muzyki zawodniczki (startująca na Glamourdale Charlotte Fry i Dinja van Liere na Hermèsie) pokazały najwyższą jakość jazdy. Duety te zaledwie cztery lata temu rywalizowały o medale MŚ Młodych Koni Ujeżdżeniowych. Wyniki były identyczne jak w klasyfikacji indywidualnej w Herning – Charlotte Fry zdobyła złoto, a Linja van Liere brąz.

Imponująca liczba uczestników

Widzowie i fani ujeżdżenia mają niewiele okazji do śledzenia tak dużych i prestiżowych imprez stricte ujeżdżeniowych, dlatego warto zawiesić oko na wydarzeniach w Ermelo. W zawodach weźmie udział nie mniej niż 180 koni i 160 jeźdźców, którzy rywalizować będą w różnych klasach.

Więcej emocji

Oprócz zaplanowanych mistrzostwa świata dla koni 5cio, 6cio i 7mio letnich odbędą się również dodatkowe konkursy, czyli debiuty koni 4 letnich oraz Grand Prix (CDI3*). Kwalifikacje czterolatków odbędą się 8 września, a 10 najlepszych koni przejdzie do finału, który rozegrany zostanie 10 września. Pierwszy konkurs Grand prix zaplanowano na 10 września, a finał Freestyle zobaczymy już 11 września.

Przeżyj to sam

Zapewnij sobie miejsce w pierwszym rzędzie i zdobądź bilety na trybuny. Znajdziesz je na oficjalnej stronie mistrzostw w Ermelo, a transmisję z całego wydarzenia znajdziesz na stronie ClipMyHorse.

Previous post

Sportowy Czempionat Koni Ujeżdżeniowych 2022 - wyniki

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: ranking popręgów dla konia - postaw na komfort i wygodę