Home»Aktualności»FEI Awards: Best Groom – nominacje

FEI Awards: Best Groom – nominacje

Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej stopniowo ogłaszane są kolejne nominacje do nagrody FEI Awards 2016. Wczoraj opublikowaliśmy listę młodych jeźdźców pretendujących do nagrody Longines Rising Star. Dzisiaj przedstawiamy nominowanych do nagrody Best Groom, ponieważ wśród nich także znalazły się osoby związane z dyscypliną ujeżdżenia.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Dbają o konie w każdym calu, pielęgnują je, dopieszczają – tak można w skrócie opisać osoby pretendujące do nagrody FEI Awards w kategorii Best Groom. Każdy, kto ma oddanego swojej pracy luzaka wie, jaki to skarb. Cztery takie jeździeckie perły zostały wyróżnione nominacją do prestiżowej nagrody, której wręczenie nastąpi w przyszły wtorek. Wśród nominowanych znalazło się aż dwóch luzaków związanych na co dzień z zawodnikami i końmi ujeżdżeniowymi. Oto oni:

  1. Maddison McAndrew, Australia – współpracuje z australijską zawodniczą paraujeżdżenia, Lisą Martin. To światowej klasy luzaczka, którą bez reszty pochłania opieka nad koniem Lisy – First Famous – dla którego porzuciła swoją dotychczasową pracę, by móc towarzyszyć mu w drodze do Rio i dbać o niego przez cały czas trwania Igrzysk Paraolimpijskich.
  2. Alan Davies, Wielka Brytania – jedyny w swoim rodzaju luzak pracujący dla największych ujeżdżeniowych sław – Carla Hestera i Charlotte Dujardin. Ma pod swoją opieką Nip Tucka i samego Valegro. Był już wcześniej nominowany do nagrody w tej kategorii – w 2014 roku. Do stajni Hestera trafił w 2011 roku i nigdy nie myślał o odejściu.

Dwie pozostałe nominacje należą do:

  1. Duane Brewin, Wielka Brytania – wykonuje pracę luzaka w dość nietypowy, choć bardzo profesjonalny sposób. To luzak wielu koni, wielu jeźdźców, nieustannie podróżujący po świecie, zmagający się z problemem załadunku czy samego transportu. Rzecz by można – to luzak wysokich lotów!
  2. Mark Beever, Wielka Brytania – pracuje w stajni Nicka Skeltona, sprawuje więc opiekę nad końmi skokowymi, w tym nad olimpijskim mistrzem – koniem Big Star. Przedkłada on potrzeby konia ponad swoje własne.
Previous post

Wyniki HZR Gostar Jelenia Góra 12-13 listopada

Next post

Goodbye, Valegro