Home»Aktualności»Goodbye, Valegro

Goodbye, Valegro

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń – Olympia Horse Show, londyńskie święto jeździectwa. Od 13 do 19 grudnia będziemy mieli okazję obserwować zmagania najlepszych dresażystów, skoczków i WKKWistów. To jednak tylko część atrakcji, jakie przygotowali dla widzów organizatorzy.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W piątek wieczorem odbędzie się wyjątkowa parada, która ma być hołdem złożonym brytyjskim olimpijczykom i paraolimpijczykom, startujących w tym roku w Rio. Parada ta ma przypomnieć o emocjach, jakie dostarczali widzom (nie tylko) brytyjscy jeźdźcy i odpowiednio uhonorować ich starania i osiągnięcia. Na czele maszerować będą jeźdźcy „ozłoceni” w Rio: Charlotte Dujardin i Nick Skelton. Warto dodać, że w środę poprzedzającą paradę gwiazda brytyjskiego ujeżdżenia – Valegro – na oczach tłumów przejdzie na emeryturę. Dla Charlotte będzie to niewątpliwie okres pełen wzruszeń. Podczas parady zobaczymy również Carla Hestera, Spencera Wiltona i Fionę Bigwood, którzy drużynowo wywalczyli w Rio olimpijskie srebro.

Dołączą do nich zawodnicy paraujeżdżenia, którzy podczas tegorocznych Igrzysk zdobyli w sumie jedenaście medali, z czego aż siedem było złotych! Zobaczymy fenomenalnego Lee Pearson, który może się pochwalić najwyższym miejscem podium z każdych pięciu igrzysk, w jakich brał udział, Sophie Christiansen, potrójną złotą medalistkę, a także inne utytułowane zawodniczki: Sophie Wells, Annę Dunham i Natashę Baker.

Parada będzie też okazją do podziękowania członkom zespołów, bez których te sukcesy nie byłyby możliwe, a którzy swoją ciężką pracą wspierają starty zawodników i ich wierzchowców.

Zapraszamy do obejrzenia wzruszającego filmu poświęconego legendarnemu Valegro:

Previous post

FEI Awards: Best Groom – nominacje

Next post

FEI Awards: Against All Odds - nominacje