Home»Aktualności»FEI Awards: Against All Odds – nominacje

FEI Awards: Against All Odds – nominacje

Wszyscy nominowani w tej kategorii już są zwycięzcami. Wygrywają codziennie przezwyciężając przeciwności losu i własne słabości. Jedno z czworga wspaniałych ludzi zostanie niebawem uhonorowane nagrodą FEI w kategorii Against All Odds. Do kogo ona trafi?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Historia każdego z nich przyprawia o wzruszenie. Z podziwem czytamy o ich życiu i codzienności. Zazdrościmy im samozaparcia i determinacji. Oto nominowani do FEI Awards w kategorii Against All Odds:

  1. Rodolpho Riskalla, Brazylia – jeździec ujeżdżenia, a od niedawna – paraujeżdżenia. Z zapałem przygotowywał się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Były one podwójnie ważne, bo przecież rozgrywane w jego ojczyźnie. Wszystko szło zgodnie z planem. Do czasu. Zachorował on na bardzo ciężką odmianę zapalenia opon mózgowych. Choroba doprowadziła do konieczności amputacji większości palców i nóg poniżej kolan. Plany o udziale w Igrzyskach Olimpijskich nie poszły jednak w niepamięć, a zostały przekute na chęć startu w Igrzyskach Paraolimpijskich, jeszcze w tym samym roku. Po około roku przerwy wrócił w siodło, wystartował w Igrzyskach i stał się tym samym bohaterem narodowym i wzorem do naśladowania.
  2. Pepo Puch, Austria – od wielu lat odnosi sukcesy w dyscyplinie paraujeżdżenia. Ten zawodnik również musiał przystosować się do nowej wersji jeździectwa. Zanim bowiem pojawił się na arenie jako jeździec paraujeżdżenia (Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012 i Rio 2016), startował jako dresażysta (Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004). W 2008 roku uległ wypadkowi i doświadczył stałego paraliżu. Nauczył się jednak jeździć konno na nowo, a dziś stanowi inspirację dla wielu jeźdźców na całym świecie.

Nominacje otrzymali również zawodnicy niezwiązani z ujeżdżeniem:

  1. Manuel Franke Bertolotto, Chile – to jedyny jeździec z zespołem Downa startujący w konkursach skoków przez przeszkody w Chile. Swoją przygodę z końmi zaczął w wieku 6 lat. Z jeździectwem zaznajomił go ojciec, który stale go wspiera. W 2015 wziął udział w pierwszych oficjalnych zawodach i skończył je na pierwszym miejscu! Jako osoba popularna w swoim środowisku zachęca innych ludzi z niepełnosprawnościami do podejmowania prób i spełniania marzeń.
  2. Hannah Francis, Wielka Brytania – była bardzo obiecującą zawodniczką Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. W 2015 roku zdiagnozowano u niej raka kości, musiała więc zrezygnować z jeździectwa. Zajęła się jednak wolontariatem, aby zwiększać świadomość na temat jej choroby i zbierać fundusze na wykrywające ją badania. Założyła również organizację o nazwie Willberry Wonder Pony Charity, która pomaga spełniać jeździeckie marzenia chorych dzieci. Hannah zmarła w sierpniu bieżącego roku.
Previous post

Goodbye, Valegro

Next post

FEI Awards: Best Athlete - nominacje