Home»Aktualności»Holenderskie święto w Maastricht

Holenderskie święto w Maastricht

Kończy się dzisiaj CDI Maastricht, w którym najlepiej poradzili sobie Holendrzy oraz Niemcy. Impreza ta była podwójnie emocjonująca, ponieważ dwa z koni plasujących się w czołówce właśnie wróciły do startów.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniach 11-13 listopada w holenderskim mieście Maastricht rozgrywały się zawody rangi CDI3*. Okazały się one szczególnie owocne dla jeźdźców reprezentujących Holandię.

W konkursie otwierającym – Grand Prix – emocje sięgały zenitu. Trzy pary pokazały bowiem niezwykle wysoki poziom i wszystkie trzy zostały ocenione na ponad 75%. Najwyższe noty ostatecznie przydzielono parze Diederik van Silfhout & Arlando N.O.P. – ostateczny wynik to 75,840%. Zaciętą walkę toczyli między sobą Hans Peter Minderhoud oraz Isabell Werth, przy czym oboje w Maastricht pojawili się na arenie na koniach po dłuższej przerwie od startów. I tak Minderhoud wystartował na koniu Glock’s Flirt i został oceniony na 75,540%, czyli zaledwie 0,020% więcej niż Werth dosiadająca konia Don Johnson (75,520%). Czwarte i piąte miejsce przypadły Holendrom – Marieke van der Putten na koniu Ambria (72,920%) oraz Patrickowi van der Meer na Zippo (71,500%). Pełne wyniki konkursu można znaleźć tutaj.

W skromnie obsadzonym konkursie Grand Prix Special zwyciężyła Isabell Werth na Don Johnson, zdobywając 75,314%. Drugie miejsce zajęła rodaczka Werth, Britta Rasche-Merkt na koniu Xerez (68,804%). Na ostatnim miejscu podium znalazł się David Engelen (BEL) na Royal Rubinstein (64,392%). Szczegółowe wyniki do wglądu tutaj.

W niedzielnym konkursie Grand Prix Freestyle pierwszego miejsca nie oddał Diederik van Silfhout, który przekroczył próg 80%, uzyskując w wynikach końcowych 80,325%. Na drugim miejscu ponownie uplasował się Hans Peter Minderhoud ze średnią ocen równą 78,500%. Trzecie miejsce zajęła wspomniana wcześniej Marieke van der Putten, tym razem oceniona na 76,875%. Zaraz poza podium znaleźli się Brytyjka Henriette Andersen na Warlocks Charm (73,500%) oraz reprezentująca Niemcy Beatrice Buchwald na Daily Pleasure (72,750%). Pełne wyniki można zobaczyć pod tym adresem.

Previous post

Nie samym czworobokiem żyje koń

Next post

Sukces Joanny Tragarz we Francji