Home»Aktualności»Imponujące 61 500 euro za Bonjour!

Imponujące 61 500 euro za Bonjour!

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Oferta 47. Aukcji Źrebiąt Online objęła 24 ujeżdżeniowe źrebięta oraz 6 kucy. 26 z oferowanych koni zmieniło właściciela. Największą sumę osiągnęła córka Bonds/Franziskus Bonjour, która wystąpiła z numerem 1. Licytacja klaczy skończyła się na zawrotnej sumie 61 500 euro. Klienci podczas tej aukcji musieli zapłacić średnio 10 740 euro za konia.

Bonjour to córka Bonds/Franziskus (hodowca i wystawca: Bernhard Ilting-Reuke, Borken), która bardzo dobrze zaprezentowała się podczas aukcji. Już na samym początku klaczka zachwyciła licytujących bardzo dobrym ruchem, który zdecydowanie wyróżnił się na tle innych źrebiąt dostępnych na aukcji. Jednak nie tylko jakość ruchu tej klaczki jest imponująca. Rodowód (a w szczególności linia żeńska) jest niezwykle okazały. Jej babcią jest nie kto inny, jak St.Pr.St. Seniorita Meyer. Jest to matka licencjonowanego ogiera Bundeschampion Fynch Hatton oraz wybitnych synów Fürstenball Fürst Magic i Fürst Donnerhall Guta Wettlkama. Bonjour podbiła serca 17 licytujących klientów. Kupujący z Niemiec i Holandii złożyli ponad 100 ofert podczas licytacji tej klaczy, a wirtualny młotek zatwierdził ofertę 61 500 euro. Klaczka pojedzie do stadniny Vorwerk.

Najpopularniejszym ogierem podczas aukcji był ogierek z numerem 2 – Kompliment. Jest to syn holenderskiego Kjento. Kasztanowaty ogier (hodowca i wystawca: Hubert Herdering, Legden) bardzo dobrze wypadł podczas wirtualnej prezentacji źrebiąt, dzięki czemu był chętnie licytowany, a finalnie osiągnął cenę 27 500 euro i pojedzie do nowego domu do Bawarii.

Spośród 6 dostępnych na aukcji kucy, 5 zmieniło właściciela, a klienci musieli zapłacić średnio 5 900 euro za kuca. Najpopularniejszy okazał się ogierek Galileo Galilei z numerem 8 (hodowca: ZG Wichmann-Haarlammert, Ladbergern; wystawca: Angelika Kohlhepp, Lienen). Ten obiecujący ogierek jest potomkiem Gründleinhof’s Gipfelstürmer. Linia żeńska to holenderska Frida by Amazing Star, która dała już kilka koni ujeżdżeniowych odnoszących sukcesy aż do poziomu Świętego Jerzego. Kuc został sprzedany za 8 500 euro i zamieszka nad jeziorem Starnberg.

87% spośród 30 dostępnych na tej aukcji źrebiąt zmieniło właściciela. Klienci musieli zapłacić średnio 10 740 euro za nowego konia ujeżdżeniowego. Cena 7 koni przebiła cenę 10 000 euro, a łączny zysk tej aukcji to 279 250 euro. 4 z zakupionych koni powędruje za granicę, w tym dwójka pojedzie do Danii.

Sezon aukcyjny w Westfalii wciąż trwa. 30 maja rozpoczęła się letnia aukcja 40 koni wierzchowych, zarówno ujeżdżeniowych, jak i skokowych. Od 1 czerwca zainteresowani klienci będą mieli możliwość przetestowania ich w jeździe. Ze względu na renowację Ośrodka Jeździeckiego w Westfalii, to testy odbędą się w stadninie Haus Giesking w Nottuln. Pełna oferta koni wraz ze zdjęciami oraz filmikami dostępna jest na stronie onlineauction.westfalenpferde.de. Konie będą dostępne do licytacji od 9 do 12 czerwca. Jednak aukcje źrebiąt nie zostają przerwane i już w poniedziałek 13 czerwca  od 7:30 dostępne będą kolejne młode konie, tym razem nie tylko ujeżdżeniowe.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: co zabrać na obóz jazdy konnej?

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: jak rozpoznać dobrą szkółkę jazdy konnej?