Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o koniach: co zabrać na obóz jazdy konnej?

Kompendium wiedzy o koniach: co zabrać na obóz jazdy konnej?

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Spełniło się Twoje marzenie i w wakacje wyruszasz na obóz jazdy konnej? To wspaniała wiadomość! Sprawdź, co należy spakować na wyjazd.

Obóz jeździecki to doskonały sposób na spędzenie wakacji w taki sposób, jak lubisz. Możesz szlifować swoje umiejętności jeździeckie i poznać osoby, które dzielą z Tobą pasję. Pamiętaj, by zaplanować pakowanie się na obóz jeździecki odpowiednio wcześnie — w razie potrzeby zdążysz dokupić potrzebne rzeczy.

Co zabrać na obóz jeździecki?

Zanim zaczniesz się pakować, stwórz listę potrzebnych przedmiotów. Niektóre szkółki jeździeckie udostępniają takie listy na swoich stronach internetowych. Oto przedmioty, które przydadzą Ci się podczas obozu jeździeckiego. Ilość rzeczy dostosuj do długości wyjazdu.

Przedmioty codziennego użytku: bielizna i codzienne, wygodne ubrania na każdą pogodę (w tym także kurtka przeciwdeszczowa), nakrycie głowy, piżama, telefon i ładowarka, słuchawki, wygodne buty, kosmetyki, szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, szampon i żel pod prysznic, ręcznik, klapki, filtr przeciwsłoneczny, strój kąpielowy, środek na komary, okulary przeciwsłoneczne, dokumenty, chusteczki higieniczne, pieniądze, przekąski (wafle, batoniki, orzechy, suszone owoce itd.), mała apteczka, leki (jeśli jakieś przyjmujesz). Opcjonalnie: gry planszowe i karciane, książka.

Ekwipunek jeździecki: bryczesy, sztyblety, czapsy, kask jeździecki, ochronna kamizelka jeździecka (jeśli posiadasz) i rękawiczki jeździeckie (opcjonalnie). Jeśli zamierzasz podczas obozu zdawać odznakę — także strój galowy (białe bryczesy, koszula konkursowa, frak).

Nie zabieramy: własnych czapraków czy akcesoriów do czyszczenia koni.

Previous post

Zawody Ogólnopolskie w Ujeżdżeniu - czerwiec 2022

Next post

Imponujące 61 500 euro za Bonjour!