Home»Aktualności»Jessica von Bredow-Werndl pokonała wszystkich!

Jessica von Bredow-Werndl pokonała wszystkich!

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Przodująca w Niemczech Jessica von Bredow-Werndl i TSF Dalera BB odniosły w Bazylei (Szwajcaria) drugie zwycięstwo w serii Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™ 2022/2023 Ligi Zachodnioeuropejskiej. Para zaprezentowała znakomity występ, w którym padł jedyny tego dnia wynik powyżej 90%.

Z notą 90,795% zawodniczka i niesamowita 16-letnia klacz zepchnęły rodaczkę i wielokrotną medalistkę Isabell Werth oraz ogiera DSP Quantaz na drugie miejsce, podczas gdy debiutująca na tym poziomie para Nanna Skodborg Merrald i Blue Horse Zepter zajęli trzecie miejsce.

Jessica von Bredow-Werndl i TSF Dalera BB. Para uzyskała wynik 90,795%
Copyright ©FEI/Stefan Lafrentz
Isabell Werth i DSP Quantaz . Para uzyskała wynik 85,650%
Copyright ©FEI/Stefan Lafrentz
Nanna Skodborg Merrald i Blue Hors Zepter. Para uzyskała wynik 84,130%
Copyright ©FEI/Stefan Lafrentz

Brat Jessici Von Bredow-Werndl, Benjamin Werndl, na Daily Mirror 9 zajął czwarte miejsce i ten wynik dał niemieckiemu jeźdźcowi awans na pozycję lidera Ligi Europy Zachodniej.
Konkurs był siódmym z 11 etapów serii zachodnioeuropejskiej, z której dziewięciu najlepszych jeźdźców zakwalifikuje się do finału FEI Dressage World Cup™, który odbędzie się w kwietniu w Omaha (USA).

Rodzina Werndlów przeżyła wielkie emocje kiedy Benjamin ogłosił przejście na emeryturę swojego wspaniałego konia Daily Mirror. 19-letni wałach był w doskonałej formie i wydawał się cieszyć każdą chwilą, para w przejeździe uzyskała notę 83,995%.

Emocje towarzyszyły znacznie większej grupie jeźdźców, ponieważ debiutująca w Pucharze Świata para Nanna Skodborg Merrald i Blue Hors Zepter dali z siebie wszystko. Imponujący 15-letni kasztan, syn wałacha Blue Hors Zack, który poprowadził Skodborg Merrald do historycznego drużynowego złota podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata ECCO FEI w Herning, był wcześniej dosiadany zarówno przez Duńczyka Daniela Bachmanna Andersena, jak i Szweda Patrika Kittela.

Jessica von Bredow-Werndl opowiedziała o recepcie na swój sukces z Dalerą – sekret tkwi w koncentracji i nie wchodzeniu w drogę klaczy.

„Ona jest niezwykle inteligentna i wie, co jest dalej, więc muszę używać bardzo dyskretnych pomocy i być w tym bardzo dokładna. Jeśli myślę o czymś innym niż to, co robimy, to zawsze przydarza nam się błąd, jednak kiedy jestem „tu i teraz”, to Dalera jest moim lustrem. Jest to klacz niezwykle inteligentna, chętna, a do tego zawsze chce dać show”.

Finał Pucharu Świata w ujeżdżeniu odbędzie się już w kwietniu w dniach 4-8 kwietnia 2023 roku. Jako obrończyni tytułu – Jessica von Bredow-Werndl dostaje się do niego automatycznie, dodatkowo kilku najwyżej sklasyfikowanych w tabeli jeźdźców będzie miało możliwość wystartować w wielkim finale.

Previous post

FEI: Charlotte FRY nr 1 w Światowym Rankingu

Next post

Hobby Horsing – co to takiego? Podstawowe informacje. Zawody dla miłośników Hobby Horsingu