Home»Aktualności»FEI: Charlotte FRY nr 1 w Światowym Rankingu

FEI: Charlotte FRY nr 1 w Światowym Rankingu

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Mistrzowie Świata Charlotte Fry i Glamourdale zajmują pierwsze miejsce w Światowym Rankingu FEI w Ujeżdżeniu.

Nowy rok rozpoczął się od dużych zmian na szczycie światowego rankingu FEI w ujeżdżeniu. Po zdobyciu dwóch złotych medali na Mistrzostwach Świata w Ujeżdżeniu w Herning (przeczytasz o tym TUTAJ i TUTAJ) w sierpniu 2022 roku, Charlotte Fry (GBR) i jej ogier Glamourdale znaleźli się na szczycie światowego rankingu.

27-letnia Brytyjka wspięła się z czwartego miejsca na szczyt po raz pierwszy w swojej karierze, z łączną liczbą 2120 punktów. Jej ogier Glamourdale (12 lat) jest również na szczycie rankingu koni, z 2060 punktami, awansując z 70 miejsca.

Charlotte i Glamourdale są sklasifikowani osobno po raz pierwszy po tym, jak w 2022 roku nastąpiła zmiana w klasyfikacji Światowego Rankingu FEI, w którym zawodnicy i konie są wymienieni w rankingu osobno. Przeczytasz o tym TUTAJ.

Poprzedni numer jeden, Jessica Von Bredow-Werndl (GER), spadła na miejsce piąte, Catherine Laudrup-Dufour (DEN) utrzymuje drugie miejsce po zdobyciu trzech medali na Mistrzostwach Świata (jeden złoty i dwa srebrne), z 2040 punktami. Isabell Werth (GER), trzecia z 2021 punktami i Dinja Van Liere (NED), czwarta z 1919 punktami.

Ranking FEI jeźdźcy

Ranking FEI konie

Previous post

FEI: Co z tym munsztukiem?

Next post

Jessica von Bredow-Werndl pokonała wszystkich!