Home»Aktualności»Międzynarodowy rozkład jazdy dla młodych i młodszych jeźdźców

Międzynarodowy rozkład jazdy dla młodych i młodszych jeźdźców

Najbliższe dwa miesiące to czas międzynarodowych rozgrywek najlepszych młodych i najmłodszych jeźdźców w Europie. W najbliższy weekend rozpoczynają się zawody z cyklu Future Champions w Hagen oraz w kolejnym - Mistrzostwa Europy kategorii U25, zaś w lipcu w Hiszpanii rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Przedstawiamy rozkład jazdy!

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Najbliższe dwa miesiące to czas międzynarodowych rozgrywek najlepszych młodych i najmłodszych jeźdźców w Europie. W najbliższy weekend rozpoczynają się zawody z cyklu Future Champions w Hagen oraz w kolejnym – Mistrzostwa Europy kategorii U25, zaś w lipcu w Hiszpanii rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Przedstawiamy rozkład jazdy!

CZERWIEC: Future Champions Hagen, ME U25

W dniach 6-12 czerwca w tym niemieckim mieście zbiorą się wszyscy jeźdźcy, których można określić w skrócie jako Future Champions. To również nazwa samych zawodów, które są największym tego typu wydarzeniem na świecie i mają rangę Pucharu Narodów. Przez czworoboki w Hagen przejedzie w sumie około 650 zawodników z 26 krajów, a na dziedzińcu przed stajnią będzie rozbrzmiewać stukanie kopyt 1000 koni. Wśród zawodników znajdą się jeźdźcy na kucach, juniorzy i młodzi jeźdźcy. Zawodnicy biorący niegdyś udział w tych zawodach dzisiaj są znani z wysokich wyników uzyskanych w najważniejszych konkursach w Europie i na świecie. Dobrym przykładem toczącej się w ten sposób kariery jest Kristina Bröring-Sprehe. O zawodach tej serii mówi się „Aachen dla młodych”. W konkursie przyszłych czempionów Polskę będą reprezentować Zofia Stachnik i Cassandra (CDIP) oraz Michalina Terlecka i Falsterbeau (CDIY). Alicję Trawińską, która również miała wziąć udział w powyższych zawodach rozłożyła choroba, więc serdecznie ją pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Fot: Michalina Terlecka
2016-04-02 062
Fot: Zosia Stachnik na klaczy Cassandra

LISTA ZGŁOSZEŃ: http://future-champions.de/sport/competitors/index.html

LISTY STARTOWE/WYNIKI: http://reitturniere-live.de/2016/hagen-atw_1/

STREAM: https://www.clipmyhorse.tv/en/live

W kolejny weekend 16-19 czerwca odbędą się zawody rangi Mistrzostw Europy U25. Pod tą nazwą kryje się rozgrywka dla zawodników Under 25, czyli poniżej 25 roku życia (i powyżej 16), którzy będą walczyć o trzy tytuły Mistrzów Europy, z czego dwa przypadną jeźdźcom sklasyfikowanym indywidualnie, a trzeci – najlepszej drużynie. Turniej ten – European Under 25 Dressage Championships – jest organizowany po raz pierwszy. Na całe zawody składać się będą następujące konkursy: Intermediaire II i Grand Prix, zaprojektowany specjalnie z myślą o jego młodych uczestnikach. Osiemnaścioro najlepszych zawodników konkursu Grand Prix przystąpi do trzeciego konkursu zawodów – programu dowolnego z muzyką, czyli Grand Prix Freestyle.

Dodatkowo rozegra się CDI1*, w ramach którego zawodnicy z całego kontynentu będą mieli okazję do spróbowania swoich sił w konkursach Prix St. Georges oraz Intermediaire I. CDI2* zaś będzie obejmować Intermediaire II i Grand Prix de Dressage.

Hagen w ramach U25 ugości między innymi drużynę z Polski. W szranki z innymi młodymi jeźdźcami stanie trzech zawodników (a jak mówimy na użytek redakcyjny: Trzech Muszkieterów :D): Tomasz Jasiński i Teo, Jan Gawecki z koniem Quest i Mateusz Cichoń wraz z Darling’s Dream.

2016-04-03 258
Mateusz Cichoń podczas HPP w 2016 roku
Galeria CDI Hagen 16-21 czerwca 2015
Jasiek Gawecki na koniu Quest w 2015 roku
Galeria CDI Hagen 16-21 czerwca 2015
Tomasz Jasiński na klaczy Shosholoza w 2015 r.

LIPIEC: ME w Oliva Nova

Finał Mistrzostw Europy dzieci, juniorów i młodych jeźdźców w tym roku odbędzie się w Oliva Nova (Hiszpania) w dniach 19-24 lipca.

Tutaj pojawią się listy startowe oraz wyniki: http://resultados.topiberian.com/results.php/resultscontroller/getchampionshiptest/25

Stream z zawodów będzie dostępny na naszej stronie Dressage.pl:

https://dressage.pl/stream/

Na to musimy jednak jeszcze poczekać. Zanim zobaczymy najlepszych zawodników, możemy nacieszyć oko widokiem samej infrastruktury.

13401305_1292330777461821_561277865_n

Previous post

Wyniki ZTiR-A,B II LOI GROBICE 2016

Next post

Listy startowe ZO-A SZARY MICHAŁOWICE 10 – 12 CZERWCA 2016