Home»Aktualności»Pierwszy MER Krohn i Skowrońskiej-Kozubik

Pierwszy MER Krohn i Skowrońskiej-Kozubik

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Osiem polskich par rywalizowało podczas konkursów CDI-W Motesice na Słowacji, podczas zakończonych w niedzielę zawodów międzynarodowych w ujeżdżeniu. O pierwsze wyniki spełniajace minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie walczyli: Anna-Maria Gawłowska, Filip Kowalski, Susanne Krohn, Anna Paprocka-Campanella, Aleksandra Popławska oraz Żaneta Skowrońska-Kozubik. Z tarczą z Motesic wracają dwie pary.
Susanne Krohn, dosiadająca dwunastoletniego, hannowerskiego ogiera Titolas, po Totilasie, osiągnęła najwyższy w swojej sportowej karierze wynik w Grand Prix – 69,478%, który dał jej drugie miejsce w konkursie. Trzecie miejsce zajęła aktualna Mistrzyni Polski Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Love Me z notą 67,478%. Klasyfikacja konkursu Grand Prix:
1. Borja Carrascosa / Sir Hubert NRW / ESP – 71,674%
2. Susanne Krohn / Titolas / POL – 69,478%
3. Żaneta Skowronska-Kozubik / Love Me / POL – 67,826%

Norma kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie (MER – Minimum Eligibility Requirements) to dwuktorne uzyskanie wyniku minimum 67% w konkursie Grand Prix, potwierdzone notą sędziego 5* / level 4 FEI, który oceniał ten przejazd. Spośród polskich par na dziś wymagania te wypełnione mają Magdalena Jura na Ronie, Marta Sobierajska na Ultrablue De Massa oraz Aleksandra Szulc na Breakdance, a pierwsze „oczko” uzyskały Olga Safronova na Sandro D’Amour oraz Susanne Krohn na Titolasie i Żaneta Skowrońska-Kozubik na Love Me.

W finałowym konkursie CDI-W Motesice – Grand Prix Freestyle, kolejność pierwszej trójki była taka sama jak dzień wcześniej:
1. Borja Carrascosa / Sir Hubert NRW / ESP – 75,700%
2. Susanne Krohn / Titolas / POL – 72,175%
3. Żaneta Skowronska-Kozubik / Love Me / POL – 70,680%


Dekoracja Grand Prix, CDI-W Motesice: Photo by (c) ALEKSANDRA IGNASZAK.

Kolejne zawody CDI, na których polscy ujeżdżeniowcy walczyć będą o miejce w drużynie olimpijskiej, już za dwa tygodnie we Wrocławiu.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach - Jakiego koloru grzywę i sierść ma koń gniady?

Next post

CDI Wrocław już za tydzień