Home»Aktualności»Podsumowanie wiosennej aukcji Westfälisches Pferdestammbuch

Podsumowanie wiosennej aukcji Westfälisches Pferdestammbuch

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

10 kwietnia rozbrzmiał ostatni młotek podczas Wiosennej Aukcji Koni organizowanej przez Westfälisches Pferdestammbuch. Aukcje były gorąco licytowane, a finalnie 45 z 55 koni zmieniło właściciela. To aż 82% stawki wystawionych na licytację koni. Połowa z nich będzie kontynuowała karierę za granicą. Najwyżej wylicytowany został Four o’clock Rock (For Romance I x Robespierrot). Został sprzedany za 95000 Euro. Łączny zysk z aukcji to 1201000 Euro, a międzynarodowi klienci musieli zapłacić średnio 26689 Euro za konia.

Pierwszy kandydat w aukcji organizowanej przez Westfälisches Pferdestammbuch osiągnął największe zainteresowanie. Syn For Romance I/Robespierrot wyhodowany przez Marianne van Mourik z Belgi licytowany był przez dwunastu uczestników aukcji, a finalnie ten wspaniały, ujeżdżeniowy koń sprzedany został za 95000 Euro. Obiecujący wałach trafił w ręce rodziny Werndl i będzie przez nią promowany w przyszłości. Zaciekawienie wzbudziła również klacz Sanssouci W, która jest bardzo przyszłościowym koniem z trzema wybitnymi chodami oraz fantastycznymi warunkami do jazdy. Jest to córka Secret/Fürst Romancier wyhodowana przez ZG Werth. Koń ten został sprzedany za 60000 Euro.

Trzy kucyki dopełniły stawkę koni ujeżdżeniowych na wiosennej aukcji. Kuc Golden Hero, syn Golden West/Nature Boy wyhodowany przez ZG Lobeck wzbudził ogromne zainteresowanie, dzięki jego predyspozycjom do ujeżdżenia oraz skoków. Jego świetna głowa, spokój oraz jezdność sprawiły, że serca dzieciaków zabiły szybciej i został on wylicytowany za 29000 Euro. Kuc rozpocznie swoją karierę w Hiszpani, do której wyjeżdża. Wszystkie trzy kuce zmieniły właścicieli tego popołudnia, a kupujący musieli zapłacić średnio 20833 Euro za kuca.

Drugim etapem wiosennej aukcji były konie skokowe i również w tej części ceny koni przekroczyły próg 50000 Euro. Najpopularniejszym koniem był Carrick, syn Cayetano L/Grossadmiral, który wyhodowany został przez Martina Schulze-Wierlinga.

Picture credits: Reckimedia
Aroused the highest desire among show jumpers: Number 51 Carrick by Cayetano L/Grossadmiral

Wzbudził on największe zainteresowanie wśród klientów z Chin. Carrick wygrał test młodych koni na poziomie średnim. Posiada on wspaniałą jakość skoku oraz bardzo dobre nastawienie do jazdy, a sprzedany został za 57500 Euro. 54500 Euro zapłacili klienci z Belgii za konia Compressor (syn Comme il faut NRW/Acord II, wyhodowany przez Gestüt Eichenhain GmbH). Jest to koń już doświadczony w konkursach skokowych młodych koni.

Cały Westphalian Auction Team na czele z kierownikiem sprzedaży Thomasem Münch są bardzo zadowoleni z wyników wiosennej aukcji. Konie osiągnęły zadowalające dla hodowców ceny, a popularność koni westfalskich za granicą rośnie. Łącznie 23 konie wyruszą w podróż poza granice Niemiec, a wylicytowane konie trafiły w ręce hodowców z 12 różnych krajów poza Niemcami.

Previous post

FEI Dressage World Cup™ - wyniki Short Grand Prix

Next post

FEI DRESSAGE WORLD CUP™ – WYNIKI GRAND PRIX FREESTYLE