Home»Aktualności»Sensacyjna cena 1,2 mln euro za westfalskiego czempiona

Sensacyjna cena 1,2 mln euro za westfalskiego czempiona

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Sprzedaż ogierów w Westfalii zakończyła się ogromnym sukcesem. Czempion wśród ogierów po Viva Gold/Fidertanz został sprzedany za 1,2 miliona euro! Westfalski Związek Hodowców Koni zakończył pierwszą część sprzedaży ogierów z obrotem równym 3,8 miliona euro.

Zakończyła się I część Głównej Licencji Westfalskiej dla ogierów koni wierzchowych. Syn Viva Gold/Fidertanz (hodowca i wystawca: Bernd Goeke, Hamm) wywołał sensację już na początku aukcji. Zaledwie chwilę wcześniej ten silnie ruszający się ciemnogniady ogier został koronowany na Czempiona Ogierów Głównej Licencji Westfalskiej. Swoim imponującym potencjałem ruchowym piękny ogier przekonał komisję licencyjną i klientów. Ogier licytowany był gorąco z różnych stron. Po tym, jak młotek licytatora, kierownika aukcji i hodowli Thomasa Müncha prawie upadł na 800.000 euro, pozostałe oferty pojawiły się szybko! „To moja pierwsza milionowa cena młotka”, cieszył się Thomas Münch, gdy przyjął ofertę w wysokości 1.000.000 euro. Ogier pojedzie do Helgstrand Dressage za cenę wynoszącą ostatecznie 1,2 mln euro.

Photo credit: Reckimedia

Obiecujący syn Lord Europe/Don Frederic (hodowca: Wieghaus-Vorwerk GbR, Neuenkirchen-Vörden; wystawca: Gestüt Schafhof, Kronberg) z I rezerwy również wzbudził zainteresowanie i był poszukiwany na arenie międzynarodowej. Ostatecznie kary ogier, z którego linii żeńskiej wywodzi się wiele udanych koni sportowych, został wylicytowany online. Będzie on cieszył klientów w Tajlandii za 401.000 euro.

Oprócz czempiona, dwóch wice-zwycięzców, dwóch drugich wice-zwycięzców i trzech ogierów Premium, na sprzedaż wystawiono 19 innych ogierów licencjonowanych. Udało się sprzedać 22 z 26 oferowanych ogierów licencjonowanych. Ze średnią ceną 165,182 Euro osiągnęły one obrót w wysokości 3,6 miliona Euro. Siedem nielicencjonowanych ogierów sprzedano średnio za 26.357 Euro, a łączny obrót wyniósł 184.500 Euro.

Previous post

Świąteczna kolorowanka z końmi

Next post

Dzieci w stajni – dopasowany sprzęt jeździecki to podstawa