Home»Aktualności»Sławomir Pietrzak nowym prezesem stadniny w Janowie

Sławomir Pietrzak nowym prezesem stadniny w Janowie

Dnia 15 czerwca b.r. Agencja Nieruchomości Rolnych w Warszawie ogłosiła, że nowym prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim został Sławomir Pietrzak, który niegdyś zasilał zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego, a obecnie jest czynnym sędzią wielu dyscyplin jeździeckich, w tym sędzią międzynarodowym dyscypliny ujeżdżenia.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Dnia 15 czerwca b. r. Agencja Nieruchomości Rolnych w Warszawie ogłosiła, że nowym prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim został Sławomir Pietrzak, który niegdyś zasilał zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego, a obecnie jest czynnym sędzią wielu dyscyplin jeździeckich, w tym sędzią międzynarodowym dyscypliny ujeżdżenia. Nową funkcję zacznie pełnić 20 czerwca.

Sławomir Pietrzak od dawna interesuje się końmi i zgłębia o nich wiedzę. Jako student został zatrudniony w Zakładzie Hodowli Koni. Studia (na kierunku: zootechnika) zakończył pracą doktorską o związku prób użytkowości ras koni szlachetnymi ze wskaźnikami pokroju i tempa wzrostu. Nie poprzestał jednak na tytule doktora i w 1997 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego za przedstawienie pracy analizującej systemy treningu koni sportowych w najważniejszych klubach sportowych w Polsce. W tej chwili Sławomir Pietrzak posiada tytuł Profesora i pracuje w katedrze Hodowli i Użytkowania Koni w Lublinie. W ramach zajęć prowadzi wykłady na kierunku hipologia i jeździectwo. Ponadto: członek Centralnej Komisji Egzaminacyjnej PZJ, licencjonowany szkoleniowiec Polskiego Związku Jeździeckiego, Trener I Klasy, doświadczony zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Lubelskiego w ujeżdżeniu, skokach i wkkw. Jest też prezesem Wojewódzkiego Klubu Jeździeckiego Lublin i właścicielem Stadniny Koni Fidelius.

Pietrzak poznał już część współpracowników ze Stadniny Koni w Janowie. Dobrze zna również odwołanego niedawno ze stanowiska prezesa Marka Trelę. Nowy prezes ma zamiar wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę i wraz z pracownikami stadniny rozwijać ją jak najlepiej.

Fot. Łukasz Kowalski
Fot. Łukasz Kowalski

Previous post

Lista zgłoszeń Mistrzostwa Europy U25 Hagen

Next post

Listy startowe ZRiT-A oraz eliminacje do MPMK KJ Aromer Józefin 18.06.2016