Home»Aktualności»Werth z nowym rekordem bezkonkurencyjna w Lyonie

Werth z nowym rekordem bezkonkurencyjna w Lyonie

Triumfująca wczoraj w CDI-W Lyon Isabell Werth na Weihegold wzbiła się dzisiaj na wyżyny dresażowego kunsztu, nie tylko wygrywając w konkursie, ale i pobijając swój życiowy rekord.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zakończyły się dzisiaj kolejne eliminacje do finału Pucharu Świata – tym razem odbyły się w Lyonie (27-28 października). Wczorajszy wynik zwyciężczyni konkursu Grand Prix – Isabell Werth na Weihegold – był niezwykle wysoki (83,940%), dzięki czemu niemiecka zawodniczka właściwie zdeklasowała konkurencję. Drugie miejsce zajął brytyjski jeździec Carl Hester na Nip Tucku (78,320%), natomiast trzecie – Niemka Jessica von Bredow-Werndl startująca na koniu Zaire-E (76,320%).

Wyniki rozgrywanego dzisiaj konkursu Grand Prix Freestyle przeszły chyba najśmielsze oczekiwania zarówno zawodników, jak i widzów. Pierwsze miejsce przyznane Isabell Werth nie było wprawdzie dla nikogo zaskoczeniem, ale osiągnięty przez nią wynik zapisuje się w historii ujeżdżenia – amazonka ta została oceniona na 90,090%. Tym samym okrzyknięto ją trzecim w historii jeźdźcem, który przekroczył wybitnie trudną do osiągnięcia granicę 90% w konkursie dowolnym z muzyką (przed nią dokonali tego Charlotte Dujardin & Valegro oraz Edward Gal & Totilas). Na drugim miejscu w konkursie ponownie znalazł się Carl Hester (85,020%). Trzecią pozycję zajął holenderski jeździec Hans Peter Minderhoud wraz z koniem Glock’s Johnson TN N.O.P. (80,220%).

Poniżej przedstawiamy najlepsze wyniki obu konkursów.