Home»Aktualności»Solec Kujawski – podsumowanie Mistrzostw Polski Północnej

Solec Kujawski – podsumowanie Mistrzostw Polski Północnej

Zawody w Solcu Kujawskim dobiegły końca. W poniższym podsumowaniu przedstawiamy wyniki Mistrzostw Polski Północnej, na które zawodnicy pracowali przez trzy dni zawodów.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Solec Kujawski opuściły już startujące w dniach 5-7 sierpnia konie. W odświeżonym ośrodku w szranki stanęły pary rywalizujące ze sobą w konkursach od klasy L do CS, a także konkursach młodych koni: 4-, 5- i 6-latków. Konkursy były rozgrywane na dwóch czworobokach z nowym podłożem kwarcowym. Zmagania zawodników udokumentowała aparatem Natalia Łabuzek, a efekty jej pracy można obejrzeć w naszej galerii. Jak poszło zawodnikom? Oprócz udostępnionych na naszej stronie wyników za poszczególne konkursy, przedstawiamy wyniki rund.

RUNDA JUNIOR MŁODSZY (KUCE)

Najlepiej zaprezentowała się Maja Baranowska na kucu Golden Gentelman (203,972%). Drugie miejsce zajęła Natalia Plata, która startowała na Kleo (196,351%). Trzecia zaś była Julia Bilicka na Donevanie (194,323%).

Fot. Natalia Łabuzek.
Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA D (ZR)

Startująca samotnie w konkursach klasy D Urszula Pietrzycka i jej koń Ehrenstein zostali ocenieni na sumę 180,365%.

Urszula Pietrzycka. Fot. Natalia Łabuzek.
Urszula Pietrzycka. Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA L

Najwyższe noty i tym samym pierwsze miejsce uzyskała Katarzyna Porożyńska-Pankau, startująca na Flagged by Dark (195,866%). Drugie miejsce należy do tej samej zawodniczki, która w rundzie startowała również na koniu Ontario (193,104%). Trzecie miejsce przypadło Mai Antczak i jej klaczy Mila (190,030%).

Katarzyna Porożyńska-Pankau. Fot. Natalia Łabuzek.
Katarzyna Porożyńska-Pankau. Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA JUNIOR MŁODSZY (DUŻE KONIE)

Maja Antczak i Mila ponownie miały powód do radości – w tej klasyfikacji uplasowały się na miejscu pierwszym (190,030%). Kolejne miejsca podium zajęły Oliwia Miotke na Rogerze (188,726%) oraz Martyna Begger na Aragornie (185,192%).

Fot. Natalia Łabuzek.
Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA P (ZR)

Zdecydowanie najlepsza okazała się Danuta Kosecka z koniem Furst Verona (205,159%). Druga lokata przypadła Natalii Sznigier, która wystartowała na Discovery P (194,197%). Trzecie miejsce dla Patrycji Wawrzon i konia Marijke Tialda (193,860%).

Danuta Kosecka. Fot. Natalia Łabuzek.
Danuta Kosecka. Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA JUNIOR

Sędziowie najwyżej w tej rundzie ocenili Natalię Sznigier na Discovery P (194,574%). Patrycja Wawrzon, startująca na koniu Marijke Tialda, stanęła na drugim miejscu podium (193,860%), na trzecim Paulina Kozłowska, która w Solcu walczyła na koniu Roger (192,666%).

Fot. Natalia Łabuzek.
Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA N

W tej rundzie triumfowała Agata Gietka na koniu Nefolin (184,308%). Adrianna Menes na koniu Drifter uplasowała się na miejscu drugim (183,826%), a na trzecim Karolina Borys-Piotrowska z koniem Dedal (183,715%).

Agata Gietka. Fot. Natalia Łabuzek.
Agata Gietka. Fot. Natalia Łabuzek.

RUNDA C (SENIORZY)

Niepokonana w rundzie C była tym razem Paula Mańczak, która wywalczyła zwycięstwo na klaczy Donna Caran (197,489%). Niewiele do zwycięstwa zabrakło drugiej zawodniczce – Danucie Koseckiej, startującej na klaczy Leyla (197,371%). Trzecią pozycję zajęła Anna Tyrkiel-Baranowska z koniem Don Corleone (195,074%).

Paula Mańczak. Fot. Natalia Łabuzek.
Paula Mańczak. Fot. Natalia Łabuzek.

Chociaż deszczowa aura chwilami nie sprzyjała, zawodnicy pokazali prawdziwą wolę walki i dali z siebie wszystko, co widać zresztą  po wynikach konkursów. Cieszymy się, że mogliśmy być patronem medialnym tej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Previous post

ZO-A Solec Kujawski i Mistrzostwa Polski Północnej - wyniki

Next post

IO RIO: Konie ujeżdżeniowe po przeglądzie weterynaryjnym