Home»Artykuły»Stadnina koni Ferenstein — pasja od pokoleń

Stadnina koni Ferenstein — pasja od pokoleń

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Stadnina Koni Ferenstein to jedna z najbardziej znanych stajni w Polsce, położona w pobliżu Puszczy Piskiej. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Jeśli masz okazję odwiedzić stajnię rodziny Ferenstein, znajdującą się w Gałkowie, a może nawet trenować pod okiem doświadczonych trenerów, koniecznie skorzystaj z okazji! Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. Stadnina Gałkowo stanowi przepiękny kompleks, który jest otwarty zarówno na początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Możliwość zobaczenia tego miejsca dają lekcje jazdy konnej, obozy jeździeckie, a także różne eventy.

Historia stadniny Ferenstein

Najpiękniejsze miejsca powstają z pasji — tak było także w tym przypadku. Stadnina w małej wsi Gałkowo na Mazurach powstała, gdy Państwo Ferenstein postanowili wyprowadzić się z Warszawy i znaleźć miejsce, w którym razem ze swoją córką będą mogli poświęcić czas koniom i jeździectwu. Kupili stare zabudowania, stopniowo rozbudowując je i ulepszając. Stajnie pokryli starymi dachówkami, pozostałymi po rozbiórkach stodół. Dziś, 20 lat później, to miejsce kojarzy się z niezwykłym klimatem i jest jednym z ważniejszych punktów na jeździeckiej mapie Polski.

Stadnina koni Gałkowo — oferta dla każdego

Stadnina Koni Ferenstein w Gałkowie szkoli jeźdźców na każdym etapie zaawansowania, prowadzi treningi skokowe dla jeźdźców, a także zajmuje się treningiem koni. Na terenie stadniny jest prowadzony pensjonat dla koni prywatnych, a na wierzchowce i ich właścicieli czekają niezwykle klimatyczne stajnie, karuzele, kryta ujeżdżalnia, a także urokliwa okolica z lasami i jeziorami, idealna do wypraw w teren.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: jak rozpoznać dobrą szkółkę jazdy konnej?

Next post

Darmowe kolorowanki dla dzieci z końmi do druku