Home»Aktualności»Toy Story Patrika Kittela kończy karierę sportową

Toy Story Patrika Kittela kończy karierę sportową

Patrik Kittel niedawno umieścił w sieci informację o tym, że odsyła na emeryturę 16-letniego konia Toy Story.

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Sportowa kariera szwedzkiego gorącokrwistego wałacha Toy Story dobiega właśnie końca. Decyzja o emeryturze nie była jednak stricte podyktowana wiekiem, a powracającymi problemami zdrowotnymi konia.

Toy Story od jakiegoś czasu zmagał się z dolegliwościami żołądkowymi. Nawracające kłopoty związane z trawieniem i wahaniami wagi doprowadziły do odsunięcia go od sportu, by mógł w spokoju rozkoszować się trawą na pastwisku w towarzystwie zaprzyjaźnionych koni. Ostatnim odnotowanym przez FEI startem Kittela na Toy Story był konkurs Grand Prix Freestyle w CDI4* Frankfurt w grudniu 2015 roku.

Toy Story (Come Back II x Concorde) został wyhodowany przez Marie i Olle Bjernick w Szwecji, a zakupiony przez rodzinę żony Kittela – Lynday Oatley. To właśnie ona miała na nim startować. Toy dysponował jednak zbyt dużą dla niej mocą – przeszedł więc w ręce Patrika, z parze z którym dwukrotnie wygrał Mistrzostwa Szwecji. Z nowym jeźdźcem reprezentował Szwecję podczas Mistrzostw Europy w Herning w 2013 roku, a także w finale Pucharu Świata rok wcześniej.

To już drugi emerytowany w tym roku koń w stajni Patrika Kittela. W czerwcu pisaliśmy o tym, że legendarny Scandic zostaje odsunięty od sportu. Od dawna jednak Kittel startuje na dwóch młodszych koniach: Deja oraz Delaunay.

Delaunay ma w tej chwili dopiero 10 lat i bardzo dobrze rokuje. Startuje już na poziomie Grand Prix i odnosi w tej kategorii sukcesy! Zwyciężył m.in. w CDIO5*-NC Falsterbo, CDI5* Mechelen czy CDI-W Kaposvár. „Dude” należy do rodziców Lynday Oakley.

To jednak 12-letnia Deja jest podstawowym koniem startowym Patrika. „Queen D” wspaniale zaczęła swoją karierę od sukcesów Mistrzostwach Świata Młodych Koni, by teraz startować z Kittelem w Igrzyskach Olimpijskich. Ma na koncie zwycięstwa m.in. w CDI5* Doha, CDI4* Compiègne czy CDI4* Hagen.

Previous post

Listy startowe niedziela HZO-A, HZR-A KJK Szary Michałowice

Next post

WYNIKI NIEDZIELA, WYNIKI KOŃCOWE – HZO-A, HZR-A KJK SZARY MICHAŁOWICE