Home»Aktualności»Zmiany w przepisach FEI

Zmiany w przepisach FEI

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Zarząd zatwierdził nowe zmiany w przepisach FEI (Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej).

Art. 1.1. Listy Światowego Rankingu Ujeżdżenia FEI zostaną podzielone na dwie listy, osobną dla jeźdźców Światowego Rankingu i osobną dla koni.  – Wprowadzenie tego punktu pozwoli na sklasyfikowanie dziesięciu zawodników w TOP 10 i nie dopuści do sytuacji, że jeden zawodnik znajdzie się w rankingu dwa razy z dwoma końmi.

Na ten moment (24.08) Cathrine Laudrup-Dufour zajmuje 2 i 3 miejsce rankingu z końmi Bohemian i Vamos Amigos. Jeszcze niedawno podobna sytuacja dotyczyła zawodniczki Isabell Werth.

 

Art. 1.4. Punkty na listach Światowego Rankingu Ujeżdżenia FEI będą przyznawane za najwyższe wyniki procentowe uzyskane przez zawodników i konie w maksymalnie sześciu próbach w ciągu ośmiu miesięcy. – Punkt pozwoli na sklasyfikowanie w Rankingu czynnie startujących zawodników. Pomimo przerwy zawodniczki Jassici von Bredow-Werndl (ciąża i poród) wciąż zajmuje ona 1 miejsce, podczas gdy czynnie startujący się zawodnicy sklasyfikowani są za nią.

 

Art. 1.5. Na koniec każdego miesiąca będzie tworzony nowy ranking obliczany na podstawie ośmiu poprzednich miesięcy biorąc pod uwagę wyniki uzyskane w danym miesiącu i siedmiu poprzednich (w sumie 8 miesięcy). – W klasyfikacji będą pod uwagę wyniki procentowe (6 najlepszych) uzyskane na przełomie ośmiu poprzednich miesięcy, zatem sytuacja w rankingu może okazać się dynamiczna.

 

Nowa wersja regulaminu będzie obowiązywała od 1 września 2022.

 

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: ranking popręgów dla konia - postaw na komfort i wygodę

Next post

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W UJEŻDŻENIU – wrzesień 2022