Home»Aktualności»Czy Beata Stremler pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio?

Czy Beata Stremler pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio?

Ujeżdżenie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Tylko kilka dni dzieli nas od poznania listy zawodników zakwalifikowanych na IO w Rio de Janeiro. Czy wśród nich znajdzie się nasza czołowa dresażystka?

Przetasowania w rankingu FEI będącym podstawą do kwalifikacji olimpijskiej trwają cały czas. W grupie C obejmującej Europę Środkową i Wschodnią, nominację właściwie ma już zapewnioną otwierająca listę Rosjanka Inessa Merkulova. Walka toczy się o 2 miejsce – tutaj różnice punktowe między poszczególnymi zawodnikami, w tym naszą reprezentantką Beatą Stremler, są niewielkie. Każdy dobry wynik w konkursach liczących się do rankingu może przesądzić o jego ostatecznym kształcie.

Pod koniec lutego 2016 odbyły się w Moskwie międzynarodowe zawody, które mogą pokrzyżować plany olimpijskie naszej reprezentantki. Niespodziewanie wysoki wynik Mariny Aframeevej na koniu Vosk to dodatkowe punkty dla Rosjanki potrzebne do kwalifikacji na igrzyska. Sposób organizacji zawodów (startowali tam sami Rosjanie i 1 Białorusinka) oraz oceniania zawodników okazały się na tyle kontrowersyjne, że Polski Związek Jeździecki postanowił złożyć zażalenie do FEI z prośbą, by nie zaliczać wyników pary Marina Aframeeva-Vosk do rankingu olimpijskiego.

Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że portal Dressage News dysponuje materiałem zdjęciowym, na którym widać, jak międzynarodowy sędzia z Holandii Ghislain Fouarge udziela instruktażu Inessie Merkulovej na 4 miesiące przed CDI w Moskwie, co jest niezgodne z przepisami FEI. Merkulova jest także właścicielką Voska, na którym startuje Marina Aframeeva. Obie Rosjanki uzyskały bardzo dobre wyniki na moskiewskich zawodach.

Sprawa trafiła pod obrady Komisji Ujeżdżenia FEI. Wynik tego spotkania będzie miał prawdopodobnie wpływ na ostateczny kształt rankingu olimpijskiego. Trzymajmy kciuki, żeby na 2 miejscu znalazła się Beata Stremler – nominacje na IO w Rio de Janeiro zostaną ogłoszone po 6 marca!

Przejazd Mariny Aframeevy z Moskwy

Przejazd Beaty Stremler na CDI Neumunster

Previous post

Matematyka w szrankach, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Next post

Zwrot na wrażliwość, czyli o zwrocie na przodzie