Home»Aktualności»Eldo’s Son najpopularniejszy w Westfalii

Eldo’s Son najpopularniejszy w Westfalii

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

19 młodych koni skokowych wystawiono na sprzedaż podczas 51. aukcji źrebiąt on line. Aukcja Westfalskiego Związku Jeździeckiego Westfälisches Pferdestammbuch jak zwykle cieszyła się niezwykłą popularnością i zainteresowaniem. Poskutkowało to sprzedażą około 70% stawki koni za średnią cenę 8 327 euro. Najwyższą cenę osiągnął Eldo’s Son, który wychowa się w olimpijskich rękach.

Ogierka z numerem 1 licytowało 14 osób. Jest to syn Eldorado van de Zeshoek (hodowca i wystawca: Cord Schwenker, Hille) oraz Lancer III po Lancley, która jest matką zwycięzcy Pucharu Narodów – Chacco’s Son. Maurice Tebbel świetnie prowadził swojego ogiera do zwycięstwa, para ta była nawet w zwycięskiej drużynie Pucharu Narodów w Aachen. Nic więc dziwnego, że Olimpijczyk zwrócił uwagę na przyrodniego brata tego świetnego ogiera. Ogierek został wylicytowany przez rodzinę Tebbel za 17 000 euro. Drugie najdroższe źrebię tej aukcji wyruszy w przyszłości do USA. Syn słynnego Cornet Obolensky (hodowca i wystawca: Andreas Klaaßen, Bocholt) był wart dla Amerykanów 13 000 euro.

Najpopularniejszą klaczką tej aukcji okazała się córka ogiera Cornet Obolensky – Chantilly (hodowca i wystawca: Thomas Sagel, Brakel). Licytowało ją 6 osób i po 18 złożonych ofertach trafiła ona do nowych właścicieli za 10 000 euro.

Spośród 19 oferowanych źrebiąt skokowych, aż 13 zmieniło właściciela za łączną kwotę 108 250 euro. Średnia cena źrebięcia podczas tej aukcji wyniosła 8327 euro. 5 ze sprzedanych źrebiąt sprzedano klientom zza granicy.

29 lipca kolejne źrebaki z rodowodami skokowymi zostaną wystawione za sprzedaż na aukcji OnLive w ramach Tygodnia Westfalii. Oferty będzie można składać nie tylko on line, ale również na miejscu. Jeżeli interesują Cię źrebięta ujeżdżeniowe, to sprzedaż na aukcji OnLive rozpocznie się 30 lipca.

 

Previous post

Wyniki OOM w ujeżdżeniu 2022

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: wobec jakich koni należy zachować szczególną ostrożność?