Home»Aktualności»FEI Awards 2022: Nagroda dla Fry

FEI Awards 2022: Nagroda dla Fry

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

FEI nieprzerwanie od 2009 roku rozdaje nagrody FEI Awards, które obejmują 5 kategorii:

  1. FEI Best Athlete Award – uhonorowanie jeźdźca, który w ciągu roku wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami
  2. FEI Rising Star – nagroda dla jeźdźca w wieku 14 do 21, który wykazuje się zaangażowaniem i talentem jeździeckim
  3.  FEI Best Groom – dla bohatera zza kulis
  4. FEI Against All Odds – dla jeźdźca, który inspiruje i stale pokonuje wyzwania stające mu na drodze
  5. FEI Solidarity – dla osoby lub organizacji, która zajęła się promowaniem jeździectwa z najwyższym poświęceniem i zaangażowaniem
Copyright of Liz Gregg / FEI

Nagrodę najlepszego sportowca zdobyła brytyjska zawodniczka Charlotte Fry, która podczas Mistrzostw Świata w Herning wywalczyła podwójne złoto, możesz przeczytać o tym TUTAJ i TUTAJ. Poza tym, doprowadziła ona konia Kjento do Mistrzostw Świata Młodych Koni rozegranych w Ermelo, gdzie zdobył on tytuł Mistrza. Zawodniczka reprezentuje Wielką Brytanię, jednak na co dzień stacjonuje i trenuje w Holandii.

Po otrzymaniu nagrody powiedziała:

„Bycie najlepszym sportowcem w 2022 to coś niesamowitego! Nie wiem co powiedzieć, ale na pewno to jest niesamowite uczucie! Za moje dotychczasowe sukcesy najbardziej chcę podziękować Gertjanowi i Anna Van Olst, którzy dali mi niesamowite możliwości rozwoju oraz pozwolili codziennie jeździć i trenować takie konie jak Glamourdale. Dziękuję również całemu zespołowi, sponsorom, mojej rodzinie, którą musiałam zostawić wyprowadzając się z domu i dziękuję również wszystkim, którzy głosowali na mnie w tym plebiscycie. Dziękuję Pedenowi Bloodstock za tę nagrodę FEI Best Athlete Award”.

Charlotte Fry odbierająca nagrodę Copyright of Liz Gregg / FEI

Nagrodę Rising Star dostała 20-letnia zawodniczka WKKW Alice Casburn. Najlepszym luzakiem została Kerryn Edmans z Nowej Zelandii. Tego wieczoru nagrodę odbierały same kobiety – nagrodę Against All Odds zdobyła Muthoni Kimani, a ostatnia nagroda FEI Solidarity została wręczona organizacji Dressage SA Solidarity Stars Project.

 

Previous post

Westfalia: Wciąż rośnie zainteresowanie młodymi końmi ujeżdżeniowymi

Next post

Kompendium wiedzy o koniach: jak karmić konia zimą?