Home»Aktualności»Westfalia: Wciąż rośnie zainteresowanie młodymi końmi ujeżdżeniowymi

Westfalia: Wciąż rośnie zainteresowanie młodymi końmi ujeżdżeniowymi

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Podczas tej aukcji na sprzedaż wystawiono aż 27 młodych koni ujeżdżeniowych oraz 4 klacze rozpłodowe. Największe zainteresowanie wzbudził syn ogiera stacjonującego w państwowej stadninie – Zoom. Został on sprzedany za 40 000 euro, najwyżej wycenioną klaczą hodowlaną okazała się być córka Sir Heinrich, która źrebna jest ogierem Vision. Zaoferowano za nią 14 500 euro. 

Już długo przed aukcją na portalach społecznościowych zainteresowanie wzbudził ogier Zaraphino (hodowca i wystawca: Christine Rethemeyer, Lengerich), jego obszerny ruch i przyciągające uwagę umaszczenie nie mogły zostać pominięte. Ostateczna walka odbyła się pomiędzy klientami z Niemiec, a USA, jednak to Niemcy zaoferowali najwyższą stawkę. Nie był to jednak jedyny koń, o którego zawalczono tego wieczoru. Ogier Vanderbilt urodzony w 2020 roku został sprzedany do Holandii za 29 000 euro.

Organizatorów bardzo cieszą osiągnięcia sprzedażowe aukcji w Westfalii. Około 75% zaoferowanej na aukcji młodzieży zmieniło właściciela, a aż 10 z nich rozpocznie karierę ujeżdżeniową poza granicami Niemiec w 7 różnych państwach! Średnia cena za konia podczas tej aukcji to 15 363 euro, a łączny zysk tej aukcji to 307 250 euro.

Już 5 grudnia rozpocznie się aukcja OnLive, podczas której będzie można zakupić ogiery ujeżdżeniowe. Oferty będzie można składać zarówno online, jak i na żywo podczas wydarzenia zorganizowanego przez Westfalski Związek Jeździecki.

Previous post

FEI Dressage World Cup™ Stuttgart - wyniki

Next post

FEI Awards 2022: Nagroda dla Fry