Home»Aktualności»FEI: wiemy kto pojedzie do Omaha

FEI: wiemy kto pojedzie do Omaha

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Ostatni etap Ligi Zachodnioeuropejskiej w 's-Hertogenbosch zakończył sezon kwalifikacyjny Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™ 2022/2023. Już 4 kwietnia rozpocznie się Finał FEI Dressage World Cup™ w Omaha (USA), a ostateczne listy osób zakwalifikowanych zostały zatwierdzone i opublikowane.

Dwie zakwalifikowane zawodniczki w lidze Europy środkowej znały swój los niemalże od początku. Alisa Glinka i Justina Vanagaite zajęły dwa miejsca przewidziane dla tego regionu. Litwinka Justina Vanagaite zdobyła maksymalną ilość punktów kwalifikacyjnych podczas startów w Samorin, Zakrzowie, Perili i Pärnu. Wszystko to osiągnęła na 10-letnim wałachu BWP Nabab.

Na szczycie Ligii Północnoamerykańskiej znalazł się weteran pięciu Igrzysk Olimpijskich, a także pięciu finałów Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™ Steffen Peters.

Steffen Peters i SUPPENKASPER
Photo Copyright © FEI/Christophe Taniere

Ailce Tarjan i 10-letnia klacz Serenade MF wygrały pierwszy etap w Devon i trzeci etap w Tryon, zbierając również punkty za zajęcie drugiego i piątego miejsca w Wellington na Florydzie. 43-letnia zawodniczka będzie startować w swoim pierwszym Finale FEI Dressage World Cup™.

Nie po raz pierwszy Niemcy zdominowały tabelę Ligi Europy Zachodniej. Pięciokrotna mistrzyni serii Isabell Werth prowadzi przed rodaczką Ingrid Klimke na drugim miejscu. Holenderka Dinja van Liere skończyła na trzecim miejscu, przed Nanną Skodborg Merrald na czwartym. Benjamin Werndl nie dołączy jednak do swojej siostry, złotej medalistki olimpijskiej i drużynowej oraz aktualnej mistrzyni FEI Dressage World Cup™ Jessiki von Bredow-Werndl, ponieważ każda narodowa federacja może wysłać tylko trzy kombinacje koń/jeździec, a Jessica i jej wspaniała klacz TSF Dalera BB będą bronić tytułu zdobytego 12 miesięcy temu.

Jessica von Bredow-Werndl i TSF Dalera BB
FEI/Christophe Taniere

Charlotte Fry i Glamourdale wygrali ostatni etap Ligi w 's-Hertogenbosch i z łatwością zakwalifikowali się do Finału 2023, jednak w związku z tym, że Fry w tym sezonie startowała tylko raz na obu swoich pozostałych koniach – Everdale i Lars van de Hoenderheide – nie znajdzie się na liście startowej Omaha, ponieważ minimalnym wymogiem są dwa starty na konia.

Szwed Patrik Kittel zajmuje siódme miejsce w tabeli ligowej, przed Holenderką Thamar Zweistrą na ósmym miejscu i byłą mistrzynią serii Helen Langehanenberg z Niemiec na dziewiątym.

Patrik Kittel i Touchdown
Copyright ©FEI/Leanjo de Koster

Finał FEI Dressage World Cup™ 2023 będzie wspaniały… nie możesz tego przegapić!

Lista zakwalifikowanych

 

 

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach - Selle Français

Next post

Kompendium wiedzy o koniach - kuc Mérens