Home»Aktualności»Inauguracja Cichoń Stallions już za miesiąc

Inauguracja Cichoń Stallions już za miesiąc

0
Shares
Pinterest Google+

Cichoń Stallions to zapowiedź nowości w rynku hodowlanym koni ujeżdżeniowych w Polsce. Bracia Cichoń we współpracy z Andreasem Helgstrandem 29 października zaprezentują w Radzionkowie ofertę stanówki wspaniałymi ujeżdżeniowymi reproduktorami. Kiedy już goście zajmą wygodne miejsca w hali, w której odbędzie się prezentacja, głos zabiorą specjaliści.

Mateusz Cichoń opowie o koncepcji Cichoń Stallions, możliwościach, które daje działalność tej jednostki. Andreas Helgstrand zabierze głos w kwestii Helgstrand Dressage (jednym z jeźdźców w stajni Andreasa jest Severo Jurado Lopez) oraz kooperacji z braćmi Cichoń. Następnie Paweł Mazurek, nowy prezes PZHK, wygłosi kilka słów o założeniach hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce. Głos zabierze także lekarz weterynarii, dr Maciej Witkowski – zaznaczy, jakie trendy obecnie dominują w rozrodzie koni i poruszy temat przeszczepu embrionów. Wypowie się również dr hab. Krzysztof Marycz, specjalista do spraw żywienia koni sportowych. Po dyskusji na temat diety, mikrofon zostanie przekazany międzynarodowemu sędziemu ujeżdżenia (rangi 5*), Peterowi Hollerowi, który zasilał skład sędziowski w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Holler poprowadzi panel poświęcony sędziowaniu młodych koni – panel ten będzie się składał z części teoretycznej oraz praktycznej. Słuchaczom zostanie również przybliżony niemiecki system szkolenia koni ujeżdżeniowych.

Peter Holler. Fot. Łukasz Kowalski.
Peter Holler. Fot. Łukasz Kowalski.

Dr Bernd Janetzko, lekarz weterynarii, opiekun koni z Gestüt Sosath i Gestüt Sprehe (w tym słynnego Desperadosa FRH), omówi tendencje w profilaktyce koni ujeżdżeniowych. W międzyczasie zaplanowany jest krótki trening 5-letniej Gigi Lady pod Mateuszem Cichoniem oraz 6-letniego Lorda Django pod Iloną Janas (para ta reprezentowała Polskę w tegorocznych Mistrzostwach Świata Młodych Koni). Trening poprowadzi Andreas Helgstrand, natomiast przejazdy, które po nim nastąpią, oceni Peter Holler. Widzowie będą mogli poznać dr Aldonę Kucharską, która będzie zajmowała się inseminacją w stacji ogierów, a także z ofertą banku PKO, który na preferencyjnych warunkach będzie udzielał hodowcom  kredytów na zakup nasienia. Po wysłuchaniu ekspertów nadejdzie czas na gwóźdź programu, czyli prezentację ogierów.

W pokazie zostaną przedstawione:

  • 3-letni Fürst Sav (Foundation x Fürst Heinrich)
  • 3-letni Sir Europe (Sir Donnerhall x Welt Hit II)
  • 5-letni Sweet Boy (San Amour x Depardieu)
  • 13-letni Fürstentraum (Fürst Heinrich x Königstraum)

Sylwetki koni przedstawimy niebawem, bądźcie z nami!

Previous post

KOMPLET WYNIKÓW MR-A KJ AROMER JÓZEFIN

Next post

Inspirująca galeria z Igrzysk Paraolimpijskich w RIO