Home»Aktualności»Isabell Werth: Bella Rose i Don Johnson bez szans na RIO

Isabell Werth: Bella Rose i Don Johnson bez szans na RIO

W dniu wczorajszym Isabell Werth wydała oficjalne oświadczenie na temat stanu zdrowia swoich koni klaczy Bella Rose i wałacha Don Johnson, których absencja podczas imprez z Warendorfie i Hagen wywołała wiele spekulacji.

2
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

W dniu wczorajszym Isabell Werth wydała oficjalne oświadczenie na temat stanu zdrowia swoich koni klaczy Bella Rose i wałacha Don Johnson, których absencja podczas imprez w Warendorfie i Hagen wywołała wiele spekulacji.

Isabell Werth na Bella Rose; Źródło: FEI
Isabell WERTH na Bella Rose, Źródło: FEI

 

Oficjalnym powodem nieobecności była choroba zawodniczki, ale wiemy już, że prawdziwą przyczyną była kondycja podstawowych koni Isabell. Jest też jasne, że oba konie nie wystartują w RIO. Don Johnson kontuzjował się w swojej stajni w marcu, tuż przed CDI-W 's Hertogenbosch w marcu 2016 r., zaś Bella Rose uległa kontuzji już w 2014 roku.
Salzburg, 06.12.2015, REEM ACRA FEI WOLRD CUP DRESSAGE FREESTYLE, Isabell WERTH (GER) and Don Johnson FRH Pic Tomas Holcbecher
Isabell WERTH na Don Johnson FRH Źródło: FEI / Tomas Holcbecher

Werth przyznaje, że zarówno Bella Rose, jak i „Johny” nie są w wystarczająco dobrej formie, by myśleć o ich powrocie do wysokiego sportu, przy czym Don Johnson potrzebuje jeszcze ok 3-4 miesiące, zaś w przypadku Bella Rose jest za wcześnie na przewidywania. „Jest to dla mnie ogromne rozczarowanie – mówi Werth – Cały mój zespół bardzo dba o zdrowie koni i bardzo żałujemy tego co się wydarzyło, ale za długo już jesteśmy w sporcie jeździeckim, by nie wiedzieć, że jest on tylko w części przewidywalny. Będziemy walczyć o powrót obu koni na międzynarodowe areny, a póki co będziemy starać się o kwalifikację olimpijską koni Emilio i Weihegold.”

Film: Isabell Werth na Emilio

Previous post

International Dressage Festival Máriakálnok - zgłoszenia

Next post

Propozycje CDN Bajardo 2016