Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o koniach: Filmy o koniach po polsku — top 5!

Kompendium wiedzy o koniach: Filmy o koniach po polsku — top 5!

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Filmy o koniach po polsku — top 5!

Jeśli uwielbiasz konie tak jak my, z pewnością spodobają Ci się filmy o tej tematyce! Sprawdź 5 świetnych filmów o koniach, które warto obejrzeć! 

Jeśli nie masz planów na wolny wieczór, włącz dobry film o koniach i odpręż się przy wyjątkowej historii! Poniżej znajdziesz pięć naszych propozycji. 

Filmy o koniach, które warto zobaczyć

  1. Zaklinacz koni (1998) — po wypadku jeździeckim dziewczynka i jej mama trafiają na ranczo zaklinacza koni, który ma zaopiekować się dzikim koniem o imieniu Pielgrzym. Mała bohaterka powoli odzyskuje wiarę w siebie, a ranczer i matka dziewczynki stają się sobie coraz bliżsi.
  2. Niezwyciężony Secretariat (2010) — to piękna filmowa biografia konia wyścigowego, który istniał naprawdę! Film porusza wątki historyczno-społeczne, jednak przede wszystkim pokazuje piękno jeździectwa.
  3. Hidalgo — ocean ognia (2004) — film przygodowy oparty na prawdziwej historii zapiera dech w piersiach. Bohater bierze udział w wyścigu konnym, którego trasa ciągnie się od Iraku, przez Arabię Saudyjską oraz Syrię. Towarzyszy mu jego nieodłączny koń Hidalgo.
  4. Flicka (2006) — nastolatka zaprzyjaźnia się z dzikim mustangiem o imieniu Flicka. Jej ojciec nie chce, by dziewczyna spędziła życie na pracy na ranczu i zamierza wysłać ją do collegu. Główna bohaterka postanawia wziąć udział w wyścigu, by udowodnić, że sama wie, co jest dla niej najlepsze.
  5. Czas wojny (2011) — film nakręcony na podstawie książki dostał aż 6 nominacji do Oscara! Koń Joey zostaje sprzedany armii brytyjskiej i trafia na front I wojny światowej — i mimo wielu zagrożeń, wciąż tęskni za swoim opiekunem.

 

Cykl będzie kontynuowany.

Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: Ile waży koń?

Next post

Przełomowe zwycięstwo Polaków w Pucharze Narodów