Home»Aktualności»Przełomowe zwycięstwo Polaków w Pucharze Narodów

Przełomowe zwycięstwo Polaków w Pucharze Narodów

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Polska ekipa WKKWistów zwyciężyła po raz pierwszy w historii w rundzie Pucharu Narodów, który odbył się 23-26 czerwca w Strzegomiu.

Po próbie ujeżdżenia polska ekipa uplasowała się na 3 miejscu mając na koncie 101,8 punktów karnych. Najlepszy wynik uzyskał Mateusz Kiempa na Libertinie – 71,67%. Był to jednocześnie najlepszy wynik rundy ujeżdżenia.

Drugie miejsce w próbie ujeżdżeniowej zajęła ekipa z Holandii (101,4 punktów karnych), a miejsce pierwsze zajęli Austriacy (93,8 punktów karnych).

Copyright Photo: FEI/Libby Law Photography
Mateusz Kiempa i Libertina

Po próbie crossowej Polacy wybili się na 1 miejsce z kontem 131,6 punktów karnych, Mateusz Kiempa i Libertina ponownie okazali się najlepsi i utrzymali swoją pozycję w klasyfikacji indywidualnej.

2 miejsce po próbie crossowej objęła ekipa z Holandii (135,1 punktów karnych), a miejsce 3 objęli Austriacy (139,4 punktów karnych).

Parkur w próbie skokowej był wymagający, jednak polska ekipa utrzymała poziom, dzięki czemu tę rundę Pucharu Narodów zwyciężyła drużyna biało-czerwonych!

2 miejsce po próbie skokowej utrzymała ekipa z Holandii (151,1 punktów karnych), a 3 pozycję zajęli Austriacy (151,4) punktów karnych.

Dobra passa Mateusza Kiempy, który startował na Libertinie zapewniła zawodnikowi tytuł Mistrza Polski WKKW Seniorów.

Copyright Photo: FEI/Libby Law Photography
Previous post

Kompendium wiedzy o koniach: Filmy o koniach po polsku — top 5!

Next post

Rewelacyjne wyniki Polaków w Brnie!