Home»Aktualności»Edukacja»Kompendium wiedzy o koniach – jak narysować konia

Kompendium wiedzy o koniach – jak narysować konia

3
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Jak narysować konia – poradnik krok po kroku dla dzieci i początkujących

Poradnik krok po kroku przedstawi Wam jak narysować konia.

Postępując zgodnie z naszą instrukcją jesteśmy przekonani, że rysunek konia, który wykonasz z pewnością będzie piękny!

Zapraszamy Cię na naszą lekcję rysowania koni! 🙂

Ten kurs rysunku jest prosty i nieskomplikowany – idealny dla początkujących. Na początku najlepiej jest narysować konia ołówkiem, aby mieć możliwość naniesienia poprawek.

Zaczynamy!

W naszym poradniku: Jak narysować konia pomoże nam nasz kolega: konik Rychu 🙂

Spis treści:

Będziemy używać ołówka do naszkicowania konturów oraz kredek do pokolorowania Rysia. Jeżeli szukasz więcej pięknych kolorowanek, to koniecznie zajrzyj TUTAJ.

Do narysowania konia przygotuj czystą kartkę oraz naostrzony ołówek, gumkę do mazania oraz kredki.

Gotowi?

Krok 1 – głowa konia

 

W pierwszym kroku musimy naszemu Rysiowi narysować głowę.

Aby narysować głowę konia najlepiej jest posłużyć się dwoma lekko naszkicowanymi owalami, by jak najlepiej można było oddać kształt i rysy głowy konia.

Zwróć szczególną uwagę na okolicę chrap i nosa konia, na jego ganasze oraz lekko zarysowane kości nosowe. Aby rysowana głowa konia była jak najbardziej realistyczna, to skup się na odwzorowaniu szczegółów końskiej głowy – jeżeli nie wiesz jak narysować konia z pamięci, to dla ułatwienia możesz spojrzeć na zdjęcie głowy z boku, aby zobrazować sobie detale.

Głowa konia opiera się na smukłej i profilowanej szyi. Aby Rychu mógł swobodnie skubać trawkę, to w kolejnym kroku narysujemy tułów konia oraz szyję.

Krok 2 – tułów konia

Tułów dobrze jest wpisać w owal, a następnie dołożyć najważniejsze szczegóły. Im więcej rysunków koni wykonasz, tym łatwiej będzie Ci nanosić niezbędne linie, a w późniejszych etapach twój szkic konia nie będzie wymagał linii pomocniczych.

Rysowanie tułowia na naszkicowanym wcześniej owalu zaczynamy od naniesienia linii grzbietu, która unosi się przy kłębie, a zaraz po nim opada oraz na zadzie, który jest nieco wyżej niż linia grzbietu, a jego kształt jest dosyć mocno zaokrąglony.

Przy rysowaniu konia pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji. Twój pierwszy rysunek konia nie powinien być skomplikowany, jednak koniecznie skupiający się na proporcjach, a następnie na detalach.

Po wyrysowaniu linii grzbietu pamiętaj o klatce piersiowej konia oraz brzuchu, który lekko podchodzi do góry przy tylnych nogach.

Koń Rysiu z namalowanym tułowiem oraz głową może zostać obdarzony szyją, która jest smukła i proporcjonalna.

Pamiętaj, że ten poradnik to szkoła rysunku dla początkujących, dlatego pokazujemy Wam jak najprostsze linie i kroki, by każdy mógł cieszyć się rysowaniem konia.

Krok 3 – nogi konia

Nogi konia znacząco różnią się od siebie i w inny sposób narysujesz przednie nogi, a w inny sposób tylne nogi.

Przednie nogi konia mieszczą się po boku klatki piersiowej i są stosunkowo proste, jednak zwróć szczególną uwagę na zarysowanie nadgarstków i pęcin konia oraz na wyprofilowane kopyta znajdujące się zaraz pod pęciną.

Tylne nogi konia łączą się niejako z zadem, a ich profil jest nieco bardziej skomplikowany. Zaraz przy brzuchu znajduje się kolano, po którym linia nogi delikatnie się cofa. Tylna część nogi konia łączy się z zadem, a następnie przechodzi w staw skokowy, który lekko wystaje z tyłu. Pamiętaj o zakończeniu nogi kopytkiem, aby Rysiu mógł swobodnie biegać 🙂

Krok 4 – uszy, grzywa, ogon konia

Tuż przed rozpoczynającą się szyją rysujemy Rychowi uszy. Zwróć uwagę na to, że zadowolony koń ma uszy postawione w górę i nastawione w przód. Końskie ucho obraca się na różne strony, dlatego nie przejmuj się, jeżeli nie jesteś przekonany do pozycji jaką naszkicowałeś.

Rysunek konia nie może obejść się bez pięknej grzywy i ogona. Grzywę narysuj na całej długości szyi, nie zapominając o małej grzywce pomiędzy uszami. Ogon konia jest bujny i długi i zaczyna się na środku zadu konia.

Krok 5 – szczegóły głowy konia

Następnym etapem w tworzeniu Rycha jest namalowanie mu oczu, chrap i pyska.

Oczy konia osadzone są głęboko, są duże i błyszczące. Wykonując rysunek konia z boku widzimy tylko jedno oko. Pamiętaj o zachowaniu proporcji i umieszczeniu oka na wysokości ganaszy.

Nozdrza znajdują się powyżej pyska. Rysując je pamiętaj, że tak samo jak w przypadku oka, rysując jedynie konia od boku, to należy na rysunek nanieść jedynie jedno nozdrze.

Krok 6 – detale

Rysunek konia już prawie skończony! Rysowanie koni warto jest zakończyć naniesieniem na rysunek drobnych detali, takich jak, np. zarysowane włosy na grzywie i ogonie, podkowy na spodach kopyt, zarysy mięśni czy łaty. Staraj się, by rysunek konia był jak najbardziej realistyczny z zachowaniem odpowiednich proporcji.

Krok 7 – kolor

Aby nasz konik Rychu był gotowy do poznania świata, dobrze będzie nadać mu trochę koloru.

Pamiętaj, że dalsze części ciała konia są ciemniejsze, dlatego znaczącą rolę odgrywa w efekcie końcowym cieniowanie. Nie wahaj się i najciemniejsze miejsca zaznacz na swoim rysunku – jesteśmy pewni, że doda to uroku twojemu rysunkowi.

Już wiesz jak narysować konia, teraz pozostaje Ci nic więcej jak praktyka i rozpoczęcie rysowania!

Rysowanie konia to świetna zabawa! Przekonaj się o tym sam 🙂

Previous post

Topowe potomstwo Bondsa

Next post

Weekend na sportowo