Home»Aktualności»Topowe potomstwo Bondsa

Topowe potomstwo Bondsa

0
Shares
Pinterest Google+
Konfigurator siodła - dobierzemy idealnie dopasowane dla Ciebie siodło

Westfalski Związek Hodowlany wystawił na aukcji 23 źrebięta, za które trzeba było zapłacić średnio 7837 euro. Nadzieja sportu ujeżdżeniowego oraz przyszłe gwiazdy skoków przez przeszkody wzbudziły gorące zainteresowanie kupców, a najbardziej zainteresował ich syn uznanego ogiera Bonds – Bondadoso, za którego nowi właściciele zapłacili 21 000 euro.

 Zaledwie dwa tygodnie temu córka Bondsa była najdrożej sprzedanym koniem podczas Aukcji Online w Westfalii. Podczas tej aukcji to po raz kolejny potomstwo tego ogiera najbardziej przemówiło do klientów aukcji. Bondadoso to syn ogiera Bonds oraz Fidertanz (hodowca: Elisa Mora i Michael Menke, wystawca: Luis Mora, Karlsruhe), który ma wybitny ujeżdżeniowy rodowód. Koń ten pochodzi z linii żeńskiej Franziskusa, który odnosił wiele sukcesów wraz z Ingrid Klimke. Nowi właściciele zaoferowali za Bondadoso 21 000 euro, a podczas tej aukcji jeszcze jedno źrebie z ujeżdżeniowym rodowodem przebiło barierę 10 000 euro. Syn Dancier Gold/Sir Donnerhall I (hodowca: Ludger Wigger-Pieper, Telgte; wystawca: Max Wigger-Pieper, Talgte) jest pełnym bratem Debby, która została dobrze sprzedana podczas westfalskiej aukcji rok temu. Don Diego był kilkukrotnie licytowany, jednak finalnie został on sprzedany za 14 500 euro.

Bondadoso
Picture credits: Reckimedia

Najpopularniejszym koniem skokowym okazała się córka Cornado I, który odnosił liczne sukcesy z Marcusem Ehning, jednak sukcesy jej matki również pobudzają myśli o tym, że jest to dobry materiał na przyszłość (hodowca: i wystawca: Astrid Jerzmann-Fritzsche). Jej matka to utalentowana klacz Landy by Lissabon, która odnosiła międzynarodowe sukcesy na poziomie 140 cm. Klaczka ta została sprzedana za 8750 euro. Po dwunastu złożonych ofertach właściciela zmienił również syn Conthargo – Casito z numerem 15 (hodowca i wystawca: Dietmar Schmidt, Hövelhof). Nowi właściciele zaoferowali za niego 8 500 euro.

Z 32 oferowanych źrebiąt to 73 procent zmieniło właściciela, a 4 z nich pojadę do właścicieli za granicę. Całkowity zysk aukcji to 180 250 euro.

Już 23 czerwca będzie możliwość zobaczenia kolejnych źrebiąt, zarówno skokowych, jak i ujeżdżeniowych. Dodatkowo pośród stawki znajdą się 3 kuce. Aukcja będzie trwała od 23 do 27 czerwca na stronie onlineauction.westfalenpferde.de.

Previous post

Rekordowa cena sprzedaży na Letniej Aukcji w Westfalii

Next post

Kompendium wiedzy o koniach - jak narysować konia